1
budynek nowy

Ósmoklasisto! Przed Tobą wiele trudnych wyborów. Postanowiliśmy Ci pomóc w decyzji i przygotowaliśmy filmik o naszej szkole. Obejrzyj go i zastanów się czy nie chcesz dołączyć do nas na Warszawską!

Wszystkich Ósmoklasistów oraz ich Rodziców zapraszamy do zapoznania się z ofertą kształcenia Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie. Jeśli podczas oglądania naszej propozycji edukacyjnej nasuną się jakieś pytania, na wszystkie chętnie odpowiemy podczas Dnia Otwartego Szkoły, na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy 20.04.2024 roku!

Dnia 11 kwietnia na obiektach MKS Podlasie Biała Podlaska odbył się Finał Rejonu Biała Podlaska w piłce nożnej dziewcząt. Zawodniczki ZS 2 po raz pierwszy w historii sportu szkolnego miały okazję do udziału w takich zawodach. Drużyna naszej szkoły wystąpiła w składzie: Maja Sadło 1ba, Katarzyna Lech 2bb, Ewa Włodarczyk 3też, Anna Dębińska 2th, Gabriela Szydłowska 1th, Maja Nowicka 2tża, Klaudia Szadkowska 4th, Julia Łukasiak 5th, Martyna Izdebska 1tż, Natalia Domańska 2bb, Karolina Stefaniak 1tż, Aleksandra Szymanek 4th, Amelia Włodarczyk 3t. Nasze piłkarki w meczu finałowym uległy gospodyniom z ZSZ Biała Podlaska 0:4 i w ostatecznej klasyfikacji zajęły drugie miejsce. Zawody były świetną okazją do godnego reprezentowania szkoły, zebrania cennego sportowego doświadczenia, doskonalenia umiejętności gry zespołowej oraz walki zgodnie z zasadami fair play. W końcu nie co dzień startuje się na Mistrzostwach Rejonu – to był pierwszy ale mamy nadzieję nie ostatni raz. Życzymy tego naszym piłkarkom!!! Gratulacje i brawa dla wszystkich zawodniczek ZS 2!!! Opiekunem drużyny była p.  Izabela Opolska – nauczyciel wychowania fizycznego.

Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż Mateusz Sosnowski zajął 3 miejsce indywidualnie podczas Mistrzostw Rejonu Biała Podlaska w biegach przełajowych i uzyskał awans na Mistrzostwa Województwa. Mateusz był najlepszy wśród zawodników powiatu łukowskiego – należą się zatem wielkie brawa i gratulacje!!! Powodzenia na dalszym etapie!!! Opiekun - Izabela Opolska.

Dnia 12 kwietnia w Adamowie nasza reprezentacja wystartowała w Rejonowych Drużynowych Biegach przełajowych. Lekkoatleci ZS 2 zajęli 3 miejsce – przed nimi znalazły się dwie szkoły z Białej Podlaskiej. Jest to tym większe osiągnięcie gdyż w tych szkołach znajdują się zawodnicy trenujący w klubach sportowych.

KLASYFIKACJA REJONOWA

I miejsce – IV LO Biała Podlaska

II miejsce – ZS nr 1 Biała Podlaska

III miejsce – ZS nr 2 Łuków

Wielkie brawa  reprezentantów ZS 2, którzy wystąpili w następującym składzie: Mateusz Sosnowski VTE, Adrian Nowicki IIITEK, Cyprian Niezabitowski IVTEK, Mateusz Wylotek IIITEK, Krzysztof Szczygielski ITEK, Jakub Delibski ITEK, Antoni Świętoński IITEK, Filip Królikowski 1TEK, Łukasz Rzymowski 4TEK.

Podczas zawodów prowadzona była również klasyfikacja powiatu łukowskiego - tutaj nasi lekkoatleci byli bezkonkurencyjni - zajęli 1miejsce!!!!

KLASYFIKACJA POWIATOWA

I miejsce – ZS nr 2 Łuków

II miejsce – IV LO Łuków

III miejsce – ZS Radoryż Smolany

Wielkie brawa i gratulacje!!! Opiekun – Izabela Opolska

Dnia 12 kwietnia w Adamowie odbył się Finał Rejonu w drużynowych biegach przełajowych dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały: Julia Kardas IIBB, Marlena Izdebska ITŻ, Gabriela Szydłowska ITH, Aleksandra Chadaj ITŻ, Oliwia Chudek IBA, Julia Mućka  ITŻB, Zuzanna Kowalczyk IITŻA, Karolina Stefaniak ITŻ, Maja Nowicka ITŻA, Amelia Zawadzka IITŻB, Dominika Walo VTH. Zawodniczki ZS 2 zajęły 5 miejsce. Brawa za godne reprezentowanie szkoły na zawodach szczebla rejonowego!!! Podczas zawodów prowadzona była również klasyfikacja powiatu łukowskiego, w której nasze zawodniczki zajęły 3 miejsce. Gratulacje!!! Opiekun – Izabela Opolska.

Już drugi rok społeczność naszej szkoły bierze udział w akcji „Obudź się Angelika”, w ramach której zbieramy nakrętki dla Angeliki Zińkiewicz z Tyszowiec.

Angelika Zińkiewicz ma 39 lat i mieszka w Hrubieszowie. W 2018 roku młoda mama dostała wylewu i niedowładu czterokończynowego. Od tej pory jest stale rehabilitowana, co wymaga od rodziny dużych nakładów finansowych. Zbiórka korków w naszej szkole potrwa do 25.04.2024 r. Koordynatorem przedsięwzięcia jest p. Iwona Kalczewska.

Inicjatywa ma wiele zalet: nic nie kosztuje, ratuje środowisko i co najważniejsze – pomaga osobie potrzebującej.

W tegorocznej edycji akcji „Góra Grosza”, przeprowadzonej na terenie naszej Szkoły, udało nam się zebrać 627 zł 38 gr, które zostały przeznaczone na cele fundacji, między innymi, pomoc dzieciom w znalezieniu bezpiecznego miejsca, wsparcie w codziennej nauce, rozwijanie pasji i talentów, rehabilitację oraz usamodzielnienie. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg akcji i wsparli ją poprzez swoje ofiary. Koordynatorem akcji w naszej szkole był pan Damian Wyglądała.

W marcu w naszej Szkole odbył się 28. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej - etap szkolny, w którym wzięło udział 12 uczniów. Mikołaj Gomółka (I TŻ) zajął pierwsze miejsce, Hovhannisyan Goharik  (I TŻ) drugie, a trzecie Joanna Golańska (II TŻB). Mikołaj Gomółka zakwalifikował się do etapu diecezjalnego - trzymajmy kciuki, żeby osiągnął dobry wynik! Konkurs został zorganizowany przez fundację „Civitas Christiana”, a odpowiedzialni za jego przebieg w szkole byli ks. Marek Wasilewski i p. Damian Wyglądała.