ZS nr 2 w Łukowie w innowacyjnym projekcie 'Uczeń online'

W naszej szkole rozpoczęto realizację projektu "Uczeń online" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Projekt umożliwia dostęp uczniom do najnowszych technologii e-learningowych wspierających naukę uczniów, bezpłatne zajęcia pozalekcyjne dla młodzieży, rozwijanie indywidualnych zainteresowań oraz umożliwia uzyskanie lepszych wyników w nauce.
Projekt realizowany jest w 50 szkołach w całej Polsce w czterech obszarach tematycznych:

• humanistycznym,
  • matematyczno–fizycznym
  • lingwistycznym
  • biologiczno – chemicznym

W naszej szkole zajęcia odbywają się w ramach koła biologiczno – chemicznego, którego opiekunem jest pan Rafał Pycka
Działania kół naukowych oparte są na platformie supermemo.net oraz serwisie edukacyjnym, w którym uczniowie publikują własne prace e-learningowe.
Zostaną również zorganizowane warsztaty wyjazdowe dla uczniów na wyższe uczelnie.
Dla najbardziej aktywnych uczestników projektu przewidziane są darmowe wakacyjne obozy naukowe oraz konkursy z cennymi nagrodami.
Nasza szkoła dzięki udziałowi w projekcie  wzbogaciła się również w nowy sprzęt audiowizualny: projektor, notebook, aparat fotograficzny, kamerę cyfrową.
Projekt prowadzony będzie przez najbliższe cztery lata szkolne.
W tym roku rekrutacja objęła uczniów z klas pierwszych, zaś  w przyszłym roku szkolnym 2011/2012 obejmie obecnych uczniów klas trzecich gimnazjum, którzy rozpoczną naukę w naszej szkole w Liceum Ogólnokształcącym – ZAPRASZAMY.