I ŚRODA MIESIĄCA   21.03.2018R.

 

Wykaz sal i wychowawców w zakładce 'Rodzice -> Informacje'


Dnia 15 marca 2018 r. odbyło się spotkanie z poetką - panią Zofią Kamolą, w którym uczestniczyli uczniowie z klas: I TK, II TH, III TK i IV TK. Artystka opowiedziała o swojej twórczości i zaprezentowała utwory poetyckie. Pani Zofii towarzyszyła uczennica IV LO, która recytowała wiersze z tomiku „Socjodozownik”. Poetka zaangażowała chętnych uczestników spotkania do czytania wierszy. Finalnie zaśpiewała też piosenkę nawiązującą do swojej twórczości. 

Czytaj więcej

Dnia 15.03.2018r. rozstrzygnięto konkurs na biografię Aleksandra Świętochowskiego w języku angielskim. Celem konkursu było przybliżenie uczniom sylwetki Patrona oraz kształcenie umiejętności tworzenia własnego tekstu w języku obcym.

Czytaj więcej

Dziś w Radiu Lublin mogliśmy posłuchać o konferencji „Stacja Integracja” która odbyła się 7 marca w Zespole Szkół nr 2 w Łukowie. 

Czytaj więcej

Już za nami losowanie do I edycji e-sportowej Liga Mistrzów na konsoli Xbox. Do rywalizacji zgłosiło się 31 dwuosobowych drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy. Eliminacje rozpoczęły się 13.03.2018 r. 

Czytaj więcej

26 lutego 2018 roku odbył się konkurs dotyczący życia i twórczości Aleksandra Świętochowskiego. Test składał się z 25 pytań otwartych i zamkniętych. Dotyczyły one najważniejszych osiągnięć Patrona, jego dzieł publicystycznych i działań związanych z założeniem szkół w Gołotczyźnie. 

Czytaj więcej


14 marca 2018 uczniowie ZS nr 2 zgłębiający tajniki kelnerstwa uczestniczyli w spotkaniu z właścicielem oraz menadżerem lokalnej firmy z branży hotelarsko- gastronomicznej.  Przedsięwzięcie miało charakter interaktywny.  Rozmawiano o predyspozycjach do wykonywania zawodu, motywacji do pracy, a także o tym jak ubiegać się zatrudnienie w prestiżowych placówkach z sektora usługowego. 

Czytaj więcej

Porządkując swoją szafę nie wiesz co zrobić z niepotrzebnymi elementami garderoby? Przede wszystkim niczego nie wyrzucaj. 

Twoje ubrania i obuwie, mogą pomóc potrzebującym.

Czytaj więcej

12 marca 2018 r. grupa uczniów z klas trzecich ZSZ wraz z p. L. Grono i p. A. Kołodziej odwiedziła Muzeum Regionalne w Łukowie. Głównym celem wyjścia było uczestnictwo w warsztatach wielkanocnych, w czasie których wspominano kulturowe tradycje świąteczne, w tym zwyczaje kulinarne Lubelszczyzny. 

Czytaj więcej