Konkurs tłumaczeniowy „Magiczny świat J.R.R Tolkiena”  adresowany do uczniów klas technikum, odbędzie się dnia 26 marca 2018 na 4 lekcji w bibliotece szkolnej.

Czytaj więcej

„Warszawska” to szkoła, która kształci młodych adeptów sztuki kulinarnej na najwyższym poziomie. Oprócz wykwalifikowanej kadry pedagogicznej zapewniającej wysoką jakość kształcenia, szkoła stwarza uczniom możliwości poszerzania wiedzy zawodowej w warunkach pozaszkolnych. Jednym z przykładów takich działań jest udział przyszłych mistrzów kulinarnych w warsztatach pt. „Szef dla Młodych Talentów” organizowanych przez Akademię Inspiracji Makro w Warszawie.

Czytaj więcej

Dzień sportu w Zespole Szkoł nr 2 Łukowie #Fotorelacja 

Czytaj więcej

22 marca 2018 r. W ZS nr 2 odbyły się Warsztaty Wielkanocne ph.„Pisanki kraszanki…”Zajęcia warsztatowe poprowadziła Pani Agnieszka Kaptejna-członek Stowarzyszenia Twórców Ludowych Ziemi Łukowskiej. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z klas I TK, IWB,II WA,II WB, II TH, III TTŻ,IIIWB.

Czytaj więcej

Dnia 19.03 uczniowie kształcący się w zawodzie kucharza z klas I-III Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Branżowej Szkoły I Stopnia, którzy odbywają zajęcia praktyczne w szkolnej pracowni gastronomicznej udali się na wycieczkę zawodoznawczą do Pałacu Parisel w Klimkach. Celem wyjazdu było zwiedzenie profesjonalnej kuchni oraz zapoznanie się z zasadami pracy w niej.

Pobyt w Klimkach rozpoczął się od zwiedzenia całego obiektu, po którym oprowadziły młodzież p. Hanna Dulny – właściciel kompleksu i p. Kamila Jastrzębska – menager. Uczniowie podziwiali wystrój sali bankietowej, restauracji oraz aranżację pokoi noclegowych. 

Czytaj więcej

Uczennice Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie włączyły się w akcję „Daj Włos”. To odpowiedź młodych ludzi na apel fundacji Rak’n’Roll. Organizacja zbiera włosy, które będą przeznaczone na peruki dla kobiet walczących z rakiem. Oddanie włosów nie boli i nic nie kosztuje.  Poprzez akcję można sprawić, że kobieta, która doświadczyła lęku o swoje życie w związku z chorobą nowotworową, poczuje się lepiej i zapomni o problemach.

Czytaj więcej

16 marca uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w VII edycji Powiatowych Targów Pracy i Edukacji, które odbyły się w Zespole Szkół nr 1 w Łukowie. Nasze stoisko odwiedziło wielu gimnazjalistów .

Czytaj więcej

Uczniowie klasy III WB: Przemysław Kucia i Mateusz Borkowski  wzięli udział w III Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Gastronomicznej, który odbył się w SOSW w Lublinie. 

Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań uczniów w zawodzie kucharz, podniesienie poziomu kształcenia oraz integracja i prezentacja osiągnięć uczniów z różnych szkół województwa lubelskiego. 

Czytaj więcej

W dniach 15 - 16. 03.2018 r. odbył się w Zespole Szkół nr 2 w Łukowie I etap XII Lubelskiego Międzyszkolnego Konkursu Zawodowego "Rok przed dyplomem" organizowanego przez LSCDN. W przedsięwzięciu tym wzięli udział uczniowie klas trzecich kształcący się w zawodzie: technik hotelarstwa oraz technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. 

Czytaj więcej

Dnia 15 marca 2018 r. odbyło się spotkanie z poetką - panią Zofią Kamolą, w którym uczestniczyli uczniowie z klas: I TK, II TH, III TK i IV TK. Artystka opowiedziała o swojej twórczości i zaprezentowała utwory poetyckie. Pani Zofii towarzyszyła uczennica IV LO, która recytowała wiersze z tomiku „Socjodozownik”. Poetka zaangażowała chętnych uczestników spotkania do czytania wierszy. Finalnie zaśpiewała też piosenkę nawiązującą do swojej twórczości. 

Czytaj więcej