budynek nowy

Wszystkich Ósmoklasistów oraz ich Rodziców zapraszamy do zapoznania się z ofertą kształcenia Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie. Jeśli podczas oglądania naszej propozycji edukacyjnej nasuną się jakieś pytania, na wszystkie chętnie odpowiemy podczas Dnia Otwartego Szkoły, na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy 20.04.2024 roku!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

życzymy dni przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.

Niech ten szczególny czas przyniesie oczekiwaną radość

i ciepłe spotkania w rodzinnym gronie.

Dyrekcja, Pracownicy i Uczniowie

Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie

27 marca w naszej szkole odbył się apel z okazji zbliżających się świąt. Młodzież pod opieką p. Damiana Wyglądały i p. Anny Przeździak przygotowała montaż słowno-muzyczny pt. „Przez krzyż do chwały”, wprowadzając w zadumę nad wydarzeniami Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkiej Nocy.

ŚRODA 03.04.2024R. GODZ. 16.00

spotkania indywidualne z rodzicami w klasach I-IV,

zebrania z rodzicami w klasach V– propozycje ocen końcowych.

Lp.

Salamończyk Paweł

S. 62 II PIĘTRO

Pozostali nauczyciele – pokój nauczycielski

Niezmiernie miło nam jest poinformować, iż koszykarki Zespołu Szkół nr 2 odniosły sukces podczas Mistrzostw Powiatu – zostały wicemistrzyniami. Jest to ogromne osiągnięcie ponieważ dopiero drugi raz w historii szkolnego sportu zawodniczki ZS 2 stanęły na drugim stopniu podium w Mistrzostwach Powiatu. Drużyna naszej szkoły wystąpiła w składzie: Kinga Jurkowska 4th, Katarzyna Lech 2bb, Natalia Domańska 2bb, Ewa Włodarczyk 3też, Anna Dębińska 2th, Marlena Borkowska 2th, Maja Nowicka 2tża, Martyna Izdebska 1tż, Karolina Stefaniak 1tż, Magdalena Mazurek 1tż, Magdalena Mućka 1tż. Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju została Kinga Jurkowska. Koszykarki wykazały się walecznością i ogromnym zaangażowaniem.

Gratulacje i brawa dla wszystkich zawodniczek ZS 2!!!

Opiekun drużyny p. Izabela Opolska

Dnia 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji biblioteka szkolna włączyła się w ogólnopolską akcję społeczną, której inicjatorem jest Fundacja im. Zbigniewa Herberta. Tegoroczna edycja będzie szczególna, ponieważ przypada w roku obchodów 100. rocznicy urodzin poety. Ideą akcji jest wybranie wiersza dla konkretnej osoby, a następnie przepisanie go odręcznie. W świecie technologii coraz mniej piszemy odręcznie. Jest to więc doskonała okazja, żeby zwrócić się w stronę kaligrafii.

21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Święto to zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, natomiast od 2012 roku organizowane jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby oraz prawa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. Symbolem zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania genotypowego i społecznego. Niech ten dzień będzie świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa, barwne i szczęśliwe – w geście solidarności załóż skarpetki nie do pary!!!!

Drodzy uczniowie! Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie plastycznym ,,Wybieram marzenia, nie uzależnienia”. Celem konkursu jest propagowanie zdrowego i odpowiedzialnego stylu życia wśród młodzieży. Zadaniem uczestników jest stworzenie prac plastycznych w dowolnej technice, obrazujących dany temat. Prace w formacie minimum A3 należy złożyć do dnia 05.04.2024 (piątek), do pokoju nr 48 (gabinet pedagoga szkolnego). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas obchodów Światowego Dnia Zdrowia. DLA ZWYCIĘZCÓW ATRAKCYJNE NAGRODY.

Pedagog szkolny.