biblioteka

biblioteka plakat

Konkurs na najlepiej czytającą klasę

W rocznym konkursie na najlepiej czytającą klasę zwyciężyła IVTHB. drugie miejsce zajęła IITHA, zaś trzecie IITK. Gratulujemy.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Statystyka czytelnictwa- czerwiec

Najwięcej książek wypożyczyły klasy: II THA, IITK, IIITE.

Statystyka czytelnictwa- maj

Najlepiej czytającą klasą w maju okazała się kalsa II TK. Drugie miejsce zajęła IITHA, zaś trzecie IITE.

Statystyka czytelnictwa- kwiecień

W kwietniu najwięcej książek wypożyczyli uczniowie klasy IITHA. Drugie miejsce zajęła młodzież z IITTŻ, zaś trzecie IIITHA i IITE. Gratulujemy.

Statystyka czytelnictwa – marzec

W marcu pierwsze miejsce w czytelnictwie zajęła IVTHB, drugie- IVTHA, trzecie- IIITE.

Statystyka czytelnictwa- luty

W lutym najwięcej książek wypożyczyła klasa IVTHB. Drugie miejsce zajęła klasa IIITHA, zaś III- IITE.

Plebiscyt Narodowe Czytanie 2017

W dniu 21.02.2017 r. Prezydent A. Duda ogłosił, że lekturą na Narodowe Czytanie 2017 będzie "Wesele". Zapraszamy po książkę do biblioteki.

Nowości w bibliotece

Biblioteka szkolna wzbogaciła się o kolejne pozycje książkowe. Zapraszamy po literaturę młoddzieżową oraz ksiązki obyczajowe i lietarurę fantastyczną.

biblioteka foto 2

Wybierz książkę Narodowego Czytania 2017

Do 15.02.2017 roku można zgłosić lekturę, która będzie czytana podczas akcji zainaugurowanej przez Prezydenta RP. W tym roku lekturę Narodowego Czytania wybieramy spośród następujących książek:

• "Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego,
  • „Pamiątki Soplicy” Henryka Rzewuskiego,
  • „Beniowski” Juliusza Słowackiego,
  • „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Należy wybrać jeden z powyższych tytułów, umieścić go w temacie e-maila i wysłać na adres dostępny na stronie internetowej www.Prezydent.pl lub wypełnić specjalną ankietę http://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/wybierz-lekture-na-2017-rok

Można oddać swój głos także poprzez ankietę w serwisach społecznościowych: na Facebooku oraz na Twitterze.

Wyniki zostaną ogłoszone 21.02.17 roku.

Statystyka czytelnictwa- styczeń 2017

W styczniu najwięcej książek wypożyczyła klasa IITK. Na drugim miejscu znalazła się IIWA, zaś na trzecim ex aequo: IVTHA, IITHA, IVTE.

Najwięcej książek wypożyczyła uczennica IITK Weronika Kalińska oraz Ewa Urbanek z IVTHB i Patrycja Kryczka z ITHA a także Katarzyna Opieka z ITHA, Marta Zachoszcz z IVTHA, Katarzyna Gajowniczek z IIIWB, Joanna Szymanek z IITK, Dominika Tomaszewska z IITK.

------------------------------------------------------------------------------

Statystyka czytelnicza- grudzień 2016

Biblioteka czytelnictwo XII

Przed świętami bibliotekę szkolną odwiedziło wielu uczniów. Grudzień sprzyjał wypoczynkowi przy książce w zimowe wieczory. Najwięcej woluminów wypożyczyła klasa IVTHB. Na drugim miejscu znalazła się IIITHA , a na trzecim IITHA. Gratulujemy przyszłym hotelarzom!

Indywidualnie najwięcej książek wypożyczyła uczennica IIWB Piotrowska Simona. W czołówce najlepszych czytelników znalazły się: Skiba Klaudia z IIITHA oraz Kamila Lipka z IVTHB. Trzecie miejsce zajęły znowu dziewczęta: Daria Makuła, Julita Mościcka, Dorota Orlicz, Monika Pazura, Marzena Rosa, Ola Stachniak z IVTHB oraz Monika Ostrzyżek z IVTHA.

-------------------------------------------------------------------

recite-82lr3t

Statystyka biblioteczna w listopadzie

biblioteka czytelnictwo
Długie jesienne wieczory sprzyjają lekturze.  Najwięcej książek w listopadzie wypożyczyła klasa IVTHA. Drugie miejsce zajęła IIITE, zaś na trzecim miejscu znalazła się klasa II TTŻ.
Indywidualnie najwięcej książek wypożyczyła Karolina Jóźwik z IV THA. Drugie miejsce zajęli: Simona Piotrowska IIWB, Marta Lipka II TTŻ oraz Marta Zachoszcz IVTHA. III miejsce w listopadzie należy się : Kindze Skwarek i Izabeli Skorupie z  II TTŻ oraz Angelice Ciołek, Bartłomiejowi Dudzińskiemu, Annie Gajda i Kamili Kuś z IV THA.

Konkurs czytelniczy

Wszystkich uczniów naszej szkoły zachęcam do udziału w konkursie czytelniczym ,,Najlepiej czytająca klasa w roku szkolnym 2016/2017".

Głównym celem konkursu jest rozpowszechnianie czytelnictwa wśród młodzieży oraz uświadomienie młodemu pokoleniu, jak ważne jest obcowanie z książką w tradycyjnej formie.

Przez cały rok szkolny 2016/ 2017 (od września 2016 r. do końca maja 2017 r.) będzie notowana statystyka czytelnictwa w poszczególnych klasach. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w czerwcu. Najaktywniejsza klasa wygrywa.

Bibliotekarz szkolny Iwona Kalczewska

bibliotek konkurs

Statystyka biblioteki IX

bibliotek czytelnictwo

Propozycje na godziny wychowawcze

Wychowawców klas zapraszamy do wypożyczenia filmów dvd poruszających współczesne problemy społeczne i cywilizacyjne.  LINK

Zbiory biblioteki

zbiory

W związku z obchodami w październiku Miesiąca Bibliotek Szkolnych zapraszamy do zapoznania się z ofertą biblioteki- czasopismami, książkami dla przyszłych: techników hotelarstwa, kelnerów, techników urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, techników technologii żywności oraz uczniów zsz. W ofercie znajdują się także audiobooki. Zapraszamy!

ZBIÓR POZYCJI DOSTĘPNYCH W BIBLIOTECE ZS2 pod adresem:  LINK