Brawo dziewczęta! Jesteśmy z was dumni!

Uczennice Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie włączyły się w akcję „Daj Włos”. To odpowiedź młodych ludzi na apel fundacji Rak’n’Roll. Organizacja zbiera włosy, które będą przeznaczone na peruki dla kobiet walczących z rakiem. Oddanie włosów nie boli i nic nie kosztuje.  Poprzez akcję można sprawić, że kobieta, która doświadczyła lęku o swoje życie w związku z chorobą nowotworową, poczuje się lepiej i zapomni o problemach.

19 marca 2018 r. dziewięcioosobowa grupa uczennic wraz z panią pedagog Anitą Olszewską udała się do Salonu Urody L’arc w celu obcięcia swoich włosów.  Wrażliwość, altruizm i empatia uczennic spotkała się z pozytywnymi reakcjami społeczności szkolnej.  Postawa dziewcząt jest godna naśladowania, więc już dzisiaj zachęcamy do udziału w przedsięwzięciu, w przyszłym roku szkolnym.

Pomysłodawczynią akcji „Daj Włos” w szkole była pani pedagog Anita Olszewska.

Pani Izie Chmielewskiej,

Pani Agnieszce Posiadała i wszystkim Paniom,

które pracują w Salonie Urody

za wsparcie i życzliwość podczas realizacji przedsięwzięcia.