IV DZIEŃ WIZYTY WOLONTARIUSZEK PROGRAMU AIESEC

Czwarty dzień wizyty Madaliny i Sanduniki w naszej szkole upłynął w wyjątkowej atmosferze. Studentki przeprowadziły lekcje w klasach 3tha, 3tk, 2wb, 2cw, 2 tk, 3 ttż i 1 te. Wolontariuszki nauczyły młodzież zwrotów na powitanie, form grzecznościowych i liczebników w swoich ojczystych językach. Była to wspaniała okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności interpersonalne i językowe. Następnie Madalina i Sandunika uczestniczyły w „Festiwalu Pierogów”. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności w pokazie lepienia pierogów, opowiadali o tajnikach przygotowania farszu i robienia pierogowych falbanek, a także częstowali gości pysznymi pierogami. Następnie wolontariuszki wzięły udział w warsztatach carvingu podczas których młodzież przybliżyła  uczestnikom tę tradycyjną metodę dekorowania potraw rzeźbami z warzyw i owoców. Spektakularne efekty wizualne oraz wyjątkowy proces ich tworzenia przykuły uwagę gości. Po raz kolejny uczniowie ZS nr 2 udowodnili, że gotowanie i dekorowanie potraw jest ich  pasją. Dzień pełen wrażeń zakończył się koncertem muzyki włoskiej w Łukowskim Ośrodku Kultury.