Jakub Wysokiński na konkursie barmańskim Monin Cup Junior 2018

W dniu 06.12.2018 r. Jakub Wysokiński - uczeń IV klasy technikum kelnerskiego w Zespole Szkół nr 2 w Łukowie, kształcący się w zawodzie kelner, wziął udział w konkursie barmańskim Monin Cup Junior 2018. Do finału ogólnopolskiego konkursu zakwalifikowało  się 28 uczniów szkół gastronomicznych i hotelarskich, którzy rywalizowali w tworzeniu najlepszych receptur koktajli. Zadanie polegało na przygotowaniu, w obecności jurorów i publiczności, bezalkoholowego napoju z użyciem produktów głównego organizatora firmy MONIN. Autorska propozycja Jakuba została doceniona przez jury, ponieważ ostatecznie przedstawiciel naszej szkoły został sklasyfikowany na 18 miejscu w kraju. Cenne doświadczenie zdobyte podczas konkursu Jakub z pewnością wykorzysta w przyszłej pracy barmana.

Do występu ucznia przygotowywał p. D. Olszewski – nauczyciel przedmiotów zawodowych.