Koncert instrumentalny w Zespole Szkół nr 2 w Łukowie

W dniu 8 października w ZS nr 2 w Łukowie miał miejsce koncert  uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Mieczysława Karłowicza. Wystąpiło  8 młodych wykonawców grających na takich instrumentach jak:  saksofon, akordeon, skrzypce, gitara, klarnet puzon i flet poprzeczny. Publiczność usłyszała utwory Vivaldiego, Riedinga i innych znanych kompozytorów. Uczniowie z uwagą wsłuchiwali się w grę muzyków, każdego z nich nagradzając gromkimi brawami. Przed występem każdego z wykonawców, nauczyciele ze szkoły muzycznej przybliżyli młodzieży ZS nr 2 historię i budowę każdego z instrumentów pojawiających się na scenie. Mamy nadzieję , że udział w tym wydarzeniu stanie się inspiracją do poznawania wybitnych utworów muzyki klasycznej.