Konkurs tłumaczeniowy „Magiczny świat J.R.R Tolkiena”

Konkurs tłumaczeniowy „Magiczny świat J.R.R Tolkiena”  adresowany do uczniów klas technikum, odbędzie się dnia 26 marca 2018 na 4 lekcji w bibliotece szkolnej.

Celem konkursu jest propagowanie nauki języka angielskiego i rozwijanie motywacji do jego doskonalenia poprzez podejmowanie zadań tłumaczeniowych i wdrażanie do sztuki przekładu, a tym samym do refleksji nad funkcjonowaniem struktur gramatyczno-leksykalnych w języku angielskim i polskim. Uczestnicy otrzymają do tłumaczenia dwa krótkie teksty, które są fragmentami powieści Tolkiena  ( jeden po polsku, drugi po angielsku). Tłumaczenie trwa 45 min,  przy czym można korzystać jedynie z tradycyjnych, drukowanych słowników jednojęzycznych i dwujęzycznych. Przy ocenie pracy brana będzie pod uwagę zarówno znajomość języka jak i kreatywność. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc z jednej klasy przystąpić do konkursu może nie więcej niż 3 uczniów.