PRELEKCJA DLA RODZICÓW

26 września 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 odbyła się prelekcja dla rodziców na temat: „Zachowania ryzykowne wśród dzieci i młodzieży - współczesna epidemia”. Spotkanie zostało zrealizowane w ramach autorskiego programu pedagoga szkolnego ,,Bądź bezpieczny w niebezpiecznym świecie”. Poprowadził je certyfikowany terapeuta uzależnień ze Stowarzyszenia Monar w Łęcznej. Celem przedsięwzięcia było podniesienie kompetencji rodziców w dziedzinie profilaktyki, ze szczególnym uwzględnieniem uzależnienia od nowych substancji psychoaktywnych. Podczas prelekcji prowadząca zapoznała zgromadzone osoby między innymi z rodzajami środków zastępczych. Poinformowała o  symptomach, które mogą świadczyć o uzależnieniu. Przekazała najnowszą wiedzę na temat substancji psychoaktywnych, a także udzieliła informacji, gdzie można szukać pomocy w przypadku podejrzenia o uzależnienie swojego dziecka. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem zgromadzonych.

Organizatorkami spotkania były: p. A. Olszewska, p. E. Klimiuk.