Przyszli mistrzowie usług żywieniowych w Zespole Szkół nr 2 w Łukowie

„Warszawska” to szkoła, która kształci młodych adeptów sztuki kulinarnej na najwyższym poziomie. Oprócz wykwalifikowanej kadry pedagogicznej zapewniającej wysoką jakość kształcenia, szkoła stwarza uczniom możliwości poszerzania wiedzy zawodowej w warunkach pozaszkolnych. Jednym z przykładów takich działań jest udział przyszłych mistrzów kulinarnych w warsztatach pt. „Szef dla Młodych Talentów” organizowanych przez Akademię Inspiracji Makro w Warszawie.

Podczas comiesięcznych warsztatów uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie doskonalą swoje umiejętności pod profesjonalnym okiem mistrzów gastronomii z kraju i zagranicy. Tematem ostatnich zajęć było przyrządzanie potraw z owoców morza.

Program warsztatów obejmował : prezentacje szkoleniowe,  przyrządzanie luksusowych dań oraz garnirowanie . Dodatkową korzyścią była możliwość skonfrontowania zdobytej wiedzy teoretycznej z praktyką pod okiem światowych znawców sztuki kulinarnej.

Młodzież bardzo chętnie uczestniczy w wyjazdach edukacyjnych, gdyż zdobywana wiedza ma wpływ nie tylko na osobisty rozwój, ale daje szansę na znalezienie wymarzonej pracy w szeroko pojętej gastronomii.