„SENTECH dla szkół” – szkolenie z zakresu układów zapłonowych.

10 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbyło się szkolenie na temat: „Układ zapłonowy, elementy i diagnostyka. Nowe rozwiązania techniczne w przewodach i cewkach zapłonowych” w ramach cyklu „Sentech dla szkół”.

Firma Sentech jest producentem m.in. cewek zapłonowych, przewodów zapłonowych i żarówek samochodowych.

Szkolenie przeprowadził Pan Jacek Kłys – kierownik działu jakości.

Na szkoleniu zgromadziło się ponad 40 osób z klasy 2 i 3 Zasadniczej Szkoły Zawodowej uczących się w zawodzie elektromechanik oraz mechanik pojazdów samochodowych.

Omówione zostały rodzaje obecnie stosowanych elementów układów zapłonowych, oraz ich możliwe uszkodzenia, zużycia i sposoby wykrywania niesprawności. Prowadzący omówił sposoby badania jakości w warunkach laboratoryjnych oraz przeprowadził ćwiczenia z przewodami o różnych rdzeniach.

Wszyscy uczestnicy szkolenia zdobyli nie tylko cenną wiedzę ale także otrzymali  imienne certyfikaty które wzbogacą ich przyszłe CV.