Spotkanie młodzieży ZS nr 2 z dietetykiem

05.12.2018 r. uczniowie klas I A BS  oraz IV TK uczestniczyli w spotkaniu z Panią Magdaleną Kaźmierak –Sadło, dyplomowanym dietetykiem ,właścicielką Poradni „Na zdrowie” oraz absolwentką Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie. Tematyka warsztatów dotyczyła zasad zdrowego odżywiania.

Prowadząca zajęcia uświadomiła młodzieży, że każdy  człowiek ma inne potrzeby żywieniowe. Cudowne diety nie istnieją. Od naszych nawyków związanych z żywieniem zależy zachowanie zgrabnej  figury oraz odpowiednia kondycja fizyczna i  dobry stan zdrowia. Każdy konsument, niezależnie od wieku, powinien spożywać  codziennie posiłki o tej samej porze. Ilość kalorii  dostarczanych wraz z pożywieniem musi być uzależniona od wieku, płci, warunków środowiskowych i wysiłku fizycznego. Wystąpienie Pani dietetyk z całą pewnością zmotywuje naszych uczniów do systematycznego stosowania zasad prawidłowego żywienia.

Spotkanie zorganizowały: Pani Bożena Gałąska –Wiśniewska,Pani Joanna Pucyk, Pani Katarzyna Świderska.