Spotkanie z maratończykiem w Zespole Szkół nr 2

Dnia 15 czerwca 2018 r., gościł w naszej szkole pan Robert Celiński – ultramaratończyk. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas: I TK i II TH. Pan Robert opowiadał o tym, jak zaczęła się jego przygoda z bieganiem, mówił o swoich sukcesach i prezentował zdjęcia ze swoich wypraw.

Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali pochodzącego z okolic Łukowa sportowca, który w 2016 r. po raz czwarty w karierze, zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji obcokrajowców w Tenzing Hillary Everest Marathon – najtrudniejszym i najwyżej organizowanym biegu na świecie. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również tego, jak przygotować się do startu w maratonie. Pan Robert zachęcał uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu, gdyż  pozytywnie wpływa to na nasze samopoczucie i lepsze wyniki w nauce.

Spotkanie zostało zorganizowane przez p. Katarzynę Świderską w ramach realizacji programu „Z pasją przez życie”.