WYPRAWKA SZKOLNA 2018/2019

W ramach kolejnej edycji Rządowego programu pomocy uczniom w 2018 r. - „Wyprawka szkolna” rodzice i opiekunowie prawni uczniów mogą składać do Dyrektora Szkoły wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników .

Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego,

jest udzielana uczniom:

1) słabowidzącym,

2) niesłyszącym,

3) słabosłyszącym,

4) z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,

5) z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,

6) z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,

7) z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,

8) z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona w pkt 1–7

– posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, uczęszczającym w roku szkolnym 2018/2019 do szkoły ponadgimnazjalnej: branżowej szkoły I stopnia, zasadniczej szkoły zawodowej i technikum.

W ramach programu ,,Wyprawka szkolna” można uzyskać dofinansowanie jedynie do zakupu podręczników.
Zwrot pieniędzy następuje po przedłożeniu dowodu zakupu (np. faktury VAT) lub oświadczenia o dokonanym zakupie.

Do wniosku należy dołączyć kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.

SKŁADANIE DOKUMENTÓW W SALI 48, II PIĘTRO – GABINET PEDAGOGA SZKOLNEGO LUB DO WYCHOWAWCY KLASY.

Osoba do kontaktu – Anita Olszewska, pedagog szkolny.