ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

W Zespole Szkół nr 2 w Łukowie od 17 do 24 kwietnia trwa akcja związana ze zbiórką elektrośmieci. Zachęcamy wszystkich do włączenia się do Ogólnopolskiego Programu Moje Miasto Bez Elektorśmieci i oddania niepotrzebnego sprzętu elektronicznego.  Zgromadzony sprzęt zostanie odebrany z naszej szkoły  przez odpowiednią firmę. Na korytarzach w szkole znajdują się specjalnie oznaczone pudełka do których  można wrzucać baterie.

Elektrośmieci (inaczej ZSEE, czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) to wszystkie popsute, od dawna nieużywane, już niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub na baterie – zepsute komputery, zabawki i gadżety elektroniczne, stare pralki, lodówki, a także zużyte świetlówki. Klasyfikowane są one jako odpady niebezpieczne, ponieważ zawierają trujące substancje.

Bliższych informacji na temat akcji udzielają koordynatorki: p. E. Klimiuk, p. A. Olszewska, P. K. Świderska.