„ZŁOTO” I „BRĄZ” W FINALE WOJEWÓDZTWA W LIDZE LEKKOATLETYCZNEJ

Dnia 11 października w Lublinie odbył się Finał Województwa w Lidze Lekkoatletycznej LICEALIADA 2018/2019. W zawodach tych wzięło udział aż 5 zawodników Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie (najwięcej ze wszystkich szkół powiatu łukowskiego). Nasza reprezentacja przywiozła z tych zawodów dwa medale i dwa rekordy szkoły.

Skład reprezentacji:

Aleksandra Karolak i Wiktoria Pawlak, Kordian Kropicz, Marcin Rybka, Jakub Tomasik.

WYNIKI NASZYCH REPREZENTANTÓW

KORDIAN KROPICZ – I MIEJSCE

Uczeń klasy III Technikum Hotelarstwa okazał się bezkonkurencyjny w skoku wzwyż zdobywając tytuł Mistrza Województwa. Kordian pokonał wysokość 178 cm pobił tym samym własny rekord szkoły. Zawodnik próbował również pokonać poprzeczkę na wysokości 180 cm, jednak ta sztuka nie udała się. Wynik Kordiana jest historyczny, ponieważ jest on pierwszym Mistrzem Województwa reprezentującym barwy naszej szkoły.

MARCIN RYBKA – III MIEJSCE

Marcin jest drugim lekkoatletą naszej szkoły, który zdobył medal na zawodach rangi wojewódzkiej. Startował on w mocno obsadzonej konkurencji pchnięcia kulą, jego wynik to 11.87 m. Jest to odległość o 3 cm gorsza od jego własnego rekordu szkoły co świadczy o wysokiej formie podczas zawodów. Marcin jest uczniem III klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej i kształci się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych.

ALEKSANDRA KAROLAK – IV MIEJSCE

Uczennica klasy IV Technikum Technologii Żywności startowała w konkurencji rzut oszczepem. Zajęła w tych zawodach bardzo wysokie, lecz najgorsze dla zawodnika IV miejsce. Oszczep, którym rzucała osiągną odległość 23.03 m.

JAKUB TOMASIK – V MIEJSCE

Jakub jest sprinterem startującym na dystansie 400 m, uczy się w III klasie Technikum Technologii Odnawialnych Źródeł Energii. Zawodnik na linii mety osiągną rezultat 54.17 co jest nowym rekordem szkoły. Jest to tym większe osiągnięcie, ponieważ poprzedni rekord na tym dystansie został ustanowiony przez zawodnika naszej szkoły w 2009 r.

WIKTORIA PAWLAK – XII MIEJSCE

Uczennica III klasy Technikum Hotelarstwa startowała w konkurencji skok w dal. W swojej konkurencji osiągnęła wynik 4.22 m co w końcowej klasyfikacji dało jej 12 miejsce.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy reprezentowali nasza szkołę podczas tych zawodów!!!

Opiekunowie – Izabela Opolska, Robert Netczuk