Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Święto Wolnych Książek    12.06.20018

Dnia 12 czerwca 2018 r. w ZS nr 2 w Łukowie odbyła się akcja bookcrossingu czyli Święta Wolnych Książek. Przedsięwzięcie polega  na celowym przekazywaniu woluminów lub pozostawianiu ich w miejscach ogólnodostępnych. 

W naszej szkole półka bookcrossingowa znajduje się na parterze budynku szkoły obok sekretariatu. Następnie zmieni lokalizację i zostanie przeniesiona do biblioteki szkolnej.

W ramach akcji cześć zebranych książek zostało przekazanych do Oddziału Dziecięcego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łukowie.

Zachęcamy do uwalniania książek i rejestracji uwolnionych i znalezionych książek na stronie https://bookcrossing.pl.

Iwona Kalczewska 

nauczyciel bibliotekarz

Noc Bibliotek

W dniu 9.06.2018r. uczniowie z 2tha oraz I.Kalczewska- bibliotekarz w ZS nr 2 w Łukowie  wzięli udział w organizowanej po raz czwarty przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łukowie Nocy Bibliotek. Celem przedsięwzięcia była popularyzacja czytelnictwa i działalności bibliotek. 

Relacja z wydarzenia znajduje się na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łukowie: http://biblioteka.lukow.pl/?p=8987


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W dniu 12.06.2018r. w naszej szkole odbyła się akcja „Jak nie czytam, jak czytam”. Każdy uczeń miał okazję, by miło sobie poczytać w gronie koleżanek i kolegów. Akcja skierowana była szczególnie do uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania. Nie zabrakło jednak pasjonatów literatury z klasy II THA i I THA. 

Punktualnie o godzinie 10.00 rozpoczęła się akcja „Jak nie czytam, jak czytam”. Zebrani zaprezentowali fragmenty swoich ulubionych książek. Nie zabrakło dyskusji na temat dotychczasowych doświadczeń czytelniczych. Przedsięwzięcie zakończyło wspólne pamiątkowe zdjęcie. 

Akcja „Jak nie czytam, jak czytam” odbyła się z inicjatywy szkolnych bibliotekarzy: Iwony Kalczewskiej i Agnieszki Cichosz. W przedsięwzięcie włączyli się p.A.Sulej i p.P.Salamończyk.

Zapraszamy do galerii.Galeria