ZEBRANIA Z RODZICAMI  23.01.2019r.

GODZ. 16.00

Wykaz nauczycieli oraz sal


Czytaj więcej

Cele:

rozwijanie wyobraźni i kreatywności uczniów,

popularyzacja zasad savoir- vivre

podnoszenie kompetencji językowych


Adresaci:

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie

Czytaj więcej

Od wielu lat Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół nr 2 zajmuje się działalnością charytatywną. Jego członkowie w tym roku, wspólnie z paniami: Katarzyną Świderską, Iwoną Świć oraz Bożeną Wiśniewską-Gałąską już po raz dziewiąty zorganizowali akcję „Światełko Bożonarodzeniowe” dla uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. W dniach od 19 listopada do 14 grudnia 2018 r. na terenie szkoły przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zbierali pieniądze oraz trwałe produkty żywnościowe i środki czystości. Dzięki ofiarności uczniów, nauczycieli oraz pracowników ZS nr 2 przygotowano 10 paczek, które przekazano najbardziej potrzebującym uczniom naszej szkoły. 

Czytaj więcej

21.12.2018 r. w Muzeum Regionalnym w Łukowie odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej ph.”Najpiękniejsza łukowska choinka i ozdoba choinkowa”. Do konkursu zorganizowanego przez naszą placówkę muzealną oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej przystąpiły 4 uczennice ZS nr 2 : Kinga Paniak, Marta Szmuniewska ,Weronika Tomaszewska, Natalia Szewczak.  Ozdoba wykonana przez Weronikę Tomaszewską z klasy IV TK zdobyła wyróżnienie.  Podczas wernisażu podsumowano wyniki konkursu i wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrody laureatom.

Czytaj więcej


Miło nam poinformować, że Katarzyna Opieka, uczennica klasy III TH Technikum nr 2 oraz Angelika Czyżo, uczennica klasy II WA Branżowej Szkoły I stopnia z Oddziałami Integracyjnymi w ZS nr 2 w Łukowie znalazły się wśród uczniów wyróżnionych rocznym stypendium dla najzdolniejszej młodzieży w województwie lubelskim w ramach programu stypendialnego „Lubelska kuźnia talentów 2016- 2019” przyznawanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. 

Czytaj więcej

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”. 

Te słowa, z pewnością wielu z naszych uczniów i nauczycieli, może powiedzieć właśnie dziś – w dniu zakończeni akcji „Zostań Mikołajem”. To dzięki wielu z Was – Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły, udało nam się zebrać wiele artykułów na potrzeby Domu Dziecka w Łukowie. Zabawki,  ubrania, kosmetyki i słodycze z pewnością wywołają uśmiech na twarzach dzieci. 

Czytaj więcej

Klasa I TH pod kierunkiem wychowawcy Magdaleny Goławskiej, we współpracy z nauczycielem bibliotekarzem Iwoną Kalczewską- koordynatorem  programu, realizowała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa projekt dotyczący uzależnień współczesnego człowieka. Efektem pracy młodzieży miała być prezentacja multimedialna. Społeczność klasowa I TH podjęła szereg działań, które przyczyniły się do realizacji projektu.

Czytaj więcej

4 uczniów z klas III TH i II WB  uczestniczyło w dniu 18.12. 2018 r. w spotkaniu „Na świąteczną nutę” zorganizowanym przez klub Kamena oraz Łukowski Ośrodek Kultury. Atrakcją wieczoru był pokaz „W krainie lodu” utalentowanej, młodej gimnastyczki- Kornelii Marusiak, uczennicy SP im. M. Konopnickiej w Serokomli. Występ zrobił niesamowite wrażenie na gościach zgromadzonych w Sali Prowizorium, wszyscy podziwiali artyzm wykonania tańca w powietrzu. Młodziutka gimnastyczka życzyła wszystkim uczestnikom spotkania, by zawsze podążali za swoimi marzeniami.

Czytaj więcej

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole odbył się konkurs na zakładkę do książki zawierającą hasło w języku angielskim. Uczestnicy biorący udział w przedsięwzięciu wykazali się pomysłowością, kreatywnością i znajomością języka angielskiego. Jury postanowiło przyznać I miejsce Karolinie Ławeckiej z IIITH, II miejsce Klaudii Dmuchowskiej z IV TK, zaś III miejsce Kinga Paniak z IIWB. 

Czytaj więcej