Uczennice klasy II TK w finale Mistrzostw Polski Kelnerów Junior Waiter 2015!

Uczennice klasy II TK w finale Mistrzostw Polski Kelnerów
Junior Waiter 2015!

5 lutego 2015 r. cztery uczennice klasy II TK: Katarzyna Beczek, Klaudia Guz, Klaudia Młynarczyk i Anita Tomasik wzięły udział w eliminacjach do konkursu Mistrzostw Polski Kelnerów „Junior Waiter 2015”. Celem konkursu jest doskonalenie umiejętności, pomysłowości i kreatywności uczniów, podnoszenie poziomu kształcenia, a także nawiązywania współpracy między szkołami.
Do finału zakwalifikowało się 8 ekip z całej Polski, w tym przedstawicielki Zespołu Szkół Nr 2 w Łukowie. Zadaniem eliminacyjnym dla uczestników było zaprezentowanie sześciominutowego układu synchronicznego (obsługa stołu w rytm muzyki). Poniżej link do filmiku z układem eliminacyjnym, który zapewnił dziewczętom miejsce w finale:

Finał tego ogólnopolskiego konkursu odbędzie się 25 marca w Puławach. Podczas imprezy ocenione będą nie tylko kwalifikacje i umiejętności z zakresu obsługi konsumenta, ale też talent, kreatywność i pasja.
Finał będzie obejmował 5 konkurencji:
• test 20 pytań (10 w języku angielskim, 10 w języku polskim)
• improstyl – nakrycie do dania flambirowanego,
• „Wariacje na temat ananasa”
• test hydrosommelierski – ślepa degustacja wód
• pokaz serwisu synchronicznego.
Do konkursu uczennice przygotowała pani Anna Przeździak – nauczyciel przedmiotów zawodowych.
Życzymy naszej drużynie sukcesu!!!