Informacja / ulotka /

UZALEŻNIENI OD PRZYJEMNOŚCI /do pobrania na dole strony/

Prezentacje dla rodziców:

Rozwiązywanie sytuacji konfliktowych

Prezentacja Jak wspierać zdrowie psychiczne naszych dzieci

Prezentacja motywacja dziecka - jak wspierać

(do pobrania na dole strony)

DEPRESJA

Co należy wiedzieć? Jak reagować?

Broszura do pobrania na dole strony

Propozycje książkowe dla rodziców w zbiorach biblioteki szkolnej

Z przyjemnością informujemy, iż biblioteka Technikum nr 2 w Zespole Szkół nr 2 im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie wzbogaciła się o nowe pozycje książkowe zakupione z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”- Priorytet 3. Rodziców serdecznie zapraszamy do wypożyczenia woluminów, które podejmują ważne problemy dotyczące problemów współczesnej młodzieży.

DRODZY RODZICE

Kształtowanie zachowań zdrowotnych w zakresie przeciwdziałania chorobom zakaźnym stanowi ważny element działań edukacyjnych w szkole. W roku szkolnym 2017/2018 w ZS nr 2 w Łukowie realizowane są dwa programy edukacyjne ,,Podstępne WZW" oraz ,,Znamię! Znam je?" Ich celem jest podniesienie poziomu wiedzy na temat choroby oraz podjęcie działań profilaktycznych. Szkolnym koordynatorem w/w  programów jest p. Anita Olszewska - pedagog szkolny.

Program edukacyjny pt. ,,Podstępne WZW"  jest odpowiedzią na pojawiające się wciąż nowe przypadki zakażeń HBV i HCV. Statystycznie wirusowe zapalenie wątroby typu
B lub C dotyka co dwunastego człowieka na świecie.
Zakażenia nie dają charakterystycznych objawów lub są całkowicie bezobjawowe, więc większość osób nie wie, że została zakażona. Brak świadomości istniejącego ryzyka i niepodejmowanie leczenia może powodować nieodwracalne konsekwencje zdrowotne a nawet śmierć.

Program edukacyjny pt. ,,Znamię! Znam je? " ma na celu popularyzację wiedzy na temat czerniaka. Statystyki są alarmujące, według których rocznie w Polsce odnotowuje się 2500-3000 przypadków czerniaka wykrytego zbyt późno.