Życiorys kard. Stefana Wyszyńskiego

Czytaj więcej

Jeśli nie do szkolnej biblioteki to gdzie się udać po lektury?

Podpowiadamy: do portalu polona.pl !  

Czytaj więcej

Z okazji 95. rocznicy śmierci Władysława Stanisława Reymonta szkolna biblioteka zaprasza do sprawdzenia swojej wiedzy dotyczącej "Chłopów". Jeżeli macie problem z rozwiązaniem quizu, zapraszamy do biblioteki po lekturę.

Czytaj więcej


W jednej z mazurskich wsi, w wypadku samochodowym ginie zakonnica. Policja rozpoczyna rutynowe śledztwo, lecz wkrótce wychodzi na jaw, że wypadek ten był jedynie upozorowany.  Wkrótce ginie kolejna osoba na pozór nie związana z pierwszą ofiarą. Policjanci muszą zatem nie tylko znaleźć sprawcę. Teraz liczy się każdy kolejny dzień, każda kolejna godzina zanim sprawca dopuści się nowej zbrodni.

Czytaj więcej

Najstarsze wzmianki o zawodzie bibliotekarza pochodzą ze starożytności. Już Sumerowie szkolili kapłanów w opiece nad glinianymi tabliczkami pokrytymi pismem klinowym. Pierwszą osobą w historii, która wprowadziła zawód bibliotekarza, był żyjący w VIII wieku p.n.e. asyryjski król Aszurbanipal. Rola bibliotekarza oraz dostępność tego zawodu zmieniały się na przestrzeni dziejów. Na początku mógł nim być uczony. W Odrodzeniu i oświeceniu zawód ten leżał już w zasięgu każdego człowieka posiadającego wykształcenie.

Czytaj więcej

Poniżej do Waszej dyspozycji kilkanaście linków do różnych ciekawych miejsc w Polsce i na świecie.  Zapraszamy na wspólny spacer po muzeach, galeriach i miastach. Mamy nadzieję, że zaproponowane wędrówki zainspirują Was, drodzy Czytelnicy, do tego, aby samemu pokusić się o wyszukanie ciekawych stron związanych z kulturą i podzielenie się z nami adresami www przez e-dziennik.

Czytaj więcej

Wolontariat czytelniczy na odległość

Biblioteka szkolna zachęca do włączenia się w projekt  Fundacji Powszechnego Czytania #MłodziDzieciom. Akcja polega na nagraniu czytanki dla dzieci i przesłaniu jej do organizatora. Nadesłane filmiki będą udostępniane nieodpłatnie na stronie internetowej fundacji.

Organizator wystawia Wolontariuszom certyfikaty potwierdzające współpracę. Więcej informacji https://fpc.org.pl/mlodzi-dzieciom/

Czytaj więcej

Siedzenie w domu nie musi być nudne! Jeśli lubisz podróże małe i duże zachęcamy do śledzenia "Podróży kulturalnych" z Łukowskim Ośrodkiem Kultury. https://www.lok.lukow.pl/wiadomosci/311/podroze-kulturalne

Czytaj więcej

Maturzysto, egzamin zbliża się wielkimi krokami. Wiemy, że dużo czasu poświęcasz, by się do niego dobrze przygotować.

W tym trudnym okresie chcemy Ci pomóc. Przygotowałyśmy zestaw przydatnych linków. Pamiętaj, zawsze możesz liczyć na naszą pomoc.


Nauczyciele bibliotekarze Zespołu Szkół nr 2.

Czytaj więcej