Jeśli nie do szkolnej biblioteki to gdzie się udać po lektury?

Podpowiadamy: do portalu polona.pl !  

Czytaj więcej

Z okazji 95. rocznicy śmierci Władysława Stanisława Reymonta szkolna biblioteka zaprasza do sprawdzenia swojej wiedzy dotyczącej "Chłopów". Jeżeli macie problem z rozwiązaniem quizu, zapraszamy do biblioteki po lekturę.

Czytaj więcej


W jednej z mazurskich wsi, w wypadku samochodowym ginie zakonnica. Policja rozpoczyna rutynowe śledztwo, lecz wkrótce wychodzi na jaw, że wypadek ten był jedynie upozorowany.  Wkrótce ginie kolejna osoba na pozór nie związana z pierwszą ofiarą. Policjanci muszą zatem nie tylko znaleźć sprawcę. Teraz liczy się każdy kolejny dzień, każda kolejna godzina zanim sprawca dopuści się nowej zbrodni.

Czytaj więcej

Najstarsze wzmianki o zawodzie bibliotekarza pochodzą ze starożytności. Już Sumerowie szkolili kapłanów w opiece nad glinianymi tabliczkami pokrytymi pismem klinowym. Pierwszą osobą w historii, która wprowadziła zawód bibliotekarza, był żyjący w VIII wieku p.n.e. asyryjski król Aszurbanipal. Rola bibliotekarza oraz dostępność tego zawodu zmieniały się na przestrzeni dziejów. Na początku mógł nim być uczony. W Odrodzeniu i oświeceniu zawód ten leżał już w zasięgu każdego człowieka posiadającego wykształcenie.

Czytaj więcej

Poniżej do Waszej dyspozycji kilkanaście linków do różnych ciekawych miejsc w Polsce i na świecie.  Zapraszamy na wspólny spacer po muzeach, galeriach i miastach. Mamy nadzieję, że zaproponowane wędrówki zainspirują Was, drodzy Czytelnicy, do tego, aby samemu pokusić się o wyszukanie ciekawych stron związanych z kulturą i podzielenie się z nami adresami www przez e-dziennik.

Czytaj więcej

Wolontariat czytelniczy na odległość

Biblioteka szkolna zachęca do włączenia się w projekt  Fundacji Powszechnego Czytania #MłodziDzieciom. Akcja polega na nagraniu czytanki dla dzieci i przesłaniu jej do organizatora. Nadesłane filmiki będą udostępniane nieodpłatnie na stronie internetowej fundacji.

Organizator wystawia Wolontariuszom certyfikaty potwierdzające współpracę. Więcej informacji https://fpc.org.pl/mlodzi-dzieciom/

Czytaj więcej

Siedzenie w domu nie musi być nudne! Jeśli lubisz podróże małe i duże zachęcamy do śledzenia "Podróży kulturalnych" z Łukowskim Ośrodkiem Kultury. https://www.lok.lukow.pl/wiadomosci/311/podroze-kulturalne

Czytaj więcej

Maturzysto, egzamin zbliża się wielkimi krokami. Wiemy, że dużo czasu poświęcasz, by się do niego dobrze przygotować.

W tym trudnym okresie chcemy Ci pomóc. Przygotowałyśmy zestaw przydatnych linków. Pamiętaj, zawsze możesz liczyć na naszą pomoc.


Nauczyciele bibliotekarze Zespołu Szkół nr 2.

Czytaj więcej

Poniżej tylko jeden link za to bardzo bogaty w treści! Link prowadzi do ponad 100 (!) narzędzi TIK (technologii informacyjno-komunikacyjnej) wspierających edukację, czyli przydatnych stron, aplikacji i programów. Wiele z nich można wykorzystać do pracy zdalnej (uwaga Państwo Nauczyciele!). 

Również Was Uczniowie zachęcamy do zajrzenia, bo oprócz narzędzi do nauki znajdziecie też wiele programów do rozwijania zainteresowań. 

Czytaj więcej