Poniżej do Waszej dyspozycji kilkanaście linków do różnych ciekawych miejsc w Polsce i na świecie.  Zapraszamy na wspólny spacer po muzeach, galeriach i miastach. Mamy nadzieję, że zaproponowane wędrówki zainspirują Was, drodzy Czytelnicy, do tego, aby samemu pokusić się o wyszukanie ciekawych stron związanych z kulturą i podzielenie się z nami adresami www przez e-dziennik.

Czytaj więcej

Wolontariat czytelniczy na odległość

Biblioteka szkolna zachęca do włączenia się w projekt  Fundacji Powszechnego Czytania #MłodziDzieciom. Akcja polega na nagraniu czytanki dla dzieci i przesłaniu jej do organizatora. Nadesłane filmiki będą udostępniane nieodpłatnie na stronie internetowej fundacji.

Organizator wystawia Wolontariuszom certyfikaty potwierdzające współpracę. Więcej informacji https://fpc.org.pl/mlodzi-dzieciom/

Czytaj więcej

Siedzenie w domu nie musi być nudne! Jeśli lubisz podróże małe i duże zachęcamy do śledzenia "Podróży kulturalnych" z Łukowskim Ośrodkiem Kultury. https://www.lok.lukow.pl/wiadomosci/311/podroze-kulturalne

Czytaj więcej

Maturzysto, egzamin zbliża się wielkimi krokami. Wiemy, że dużo czasu poświęcasz, by się do niego dobrze przygotować.

W tym trudnym okresie chcemy Ci pomóc. Przygotowałyśmy zestaw przydatnych linków. Pamiętaj, zawsze możesz liczyć na naszą pomoc.


Nauczyciele bibliotekarze Zespołu Szkół nr 2.

Czytaj więcej

Poniżej tylko jeden link za to bardzo bogaty w treści! Link prowadzi do ponad 100 (!) narzędzi TIK (technologii informacyjno-komunikacyjnej) wspierających edukację, czyli przydatnych stron, aplikacji i programów. Wiele z nich można wykorzystać do pracy zdalnej (uwaga Państwo Nauczyciele!). 

Również Was Uczniowie zachęcamy do zajrzenia, bo oprócz narzędzi do nauki znajdziecie też wiele programów do rozwijania zainteresowań. 

Czytaj więcej

Biblioteka poleca spotkanie z Katarzyną Puzyńską - jedną z najpopularniejszych polskich twórczyń kryminału.

https://news.empik.com/89547-empik-zaprasza-na-spotkania-autorskie-online

Czytaj więcej

Poniżej znajdziecie listę z adresami do materiałów edukacyjnych rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej:

Czytaj więcej

W dniu 25 października społeczność szkolna miała okazje obejrzeć ekspozycję książek zakupionych  w ramach programu wieloletniego - „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3. Jej celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych młodzieży oraz popularyzacja nowości wydawniczych.   Przedsięwzięcie przygotowali nauczyciele bibliotekarze: p.I.Kalczewska i A.Cichosz oraz uczniowie z klasy IIITHA: Katarzyna Opieka, Karolina Ławecka oraz Filip Nafalski. 

Czytaj więcej

Biblioteka czynna w godzinach

Poniedziałek

7.30-15.00

Wtorek

7.30-15.00

Środa

7.30-15.00

Czwartek

7.30-15.00

Piątek

7.30-13.20


Spotkanie w bibliotece ze studentkami w ramach międzynarodowego projektu językowego „International Education"


Czytaj więcej