Obchody Dnia Patrona są doskonałą okazją do zaznajomienia się z sylwetką Posła Prawdy. Zapraszamy na wirtualną wystawę materiałów o A.Świętochowskim oraz dostępnych w sieci książek tego autora.

Czytaj więcej

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich zainteresowanych do wypożyczenia filmów DVD na godziny wychowawcze.

Czytaj więcej

Zapraszamy do biblioteki po nowości czytelnicze, Książki dotyczące zawodów oraz czasopisma branżowe. Osoby zainteresowane zapraszamy także po audiobooki.

Czytaj więcej

Europejski Dzień Języków Obcych to okazja do popularyzacji czytania w rożnych językach.
Czytaj więcej

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wiedzowym na temat życia i twórczości pisarza Konrada Korzeniowskiego, znanego jako Joseph Conrad, autora m.in. „Jądra ciemności” oraz „Lorda Jima”.
Conrad, to polski pisarz należący do ścisłej klasyki literatury przełomu XIX i XX wieku, który tworzył wyłącznie po angielsku. Sejm RP ustanowił bieżący rok Rokiem Josepha Conrada. 3 grudnia przypadała 160 rocznica urodzin tego wybitnego autora. Aby uczcić dokonania naszego rodaka zostanie zorganizowany konkurs, który odbędzie się 7 grudnia (czwartek) na 5 lekcyjnej, czyli o godz. 11.45 w bibliotece szkolnej.
Z uwagi na fakt, że konkurs będzie miał formę interaktywnego quizu, warunkiem uczestnictwa jest posiadanie telefonu komórkowego lub innego urządzenia z dostępem do internetu. Bliższe informacje oraz materiały przydatne do przygotowania się do konkursu są dostępne u organizatorów, tj. p. Iwony Kalczewskiej oraz p. Magdaleny Goławskiej.


1 czerwca w ZS nr 2 uczniowie włączyli się w akcję bicia rekordu.

Czytaj więcej


W rocznym konkursie na najlepiej czytającą klasę zwyciężyła IVTHB. drugie miejsce zajęła IITHA, zaś trzecie IITK. Gratulujemy.


W dniu 21.02.2017 r. Prezydent A. Duda ogłosił, że lekturą na Narodowe Czytanie 2017 będzie "Wesele". Zapraszamy po książkę do biblioteki.Biblioteka szkolna wzbogaciła się o kolejne pozycje książkowe. Zapraszamy po literaturę młoddzieżową oraz ksiązki obyczajowe i lietarurę fantastyczną.

Czytaj więcej