Do 15.02.2017 roku można zgłosić lekturę, która będzie czytana podczas akcji zainaugurowanej przez Prezydenta RP. W tym roku lekturę Narodowego Czytania wybieramy spośród następujących książek:

  • "Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego,
  • „Pamiątki Soplicy” Henryka Rzewuskiego,
  • „Beniowski” Juliusza Słowackiego,
  • „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Należy wybrać jeden z powyższych tytułów, umieścić go w temacie e-maila i wysłać na adres dostępny na stronie internetowej www.Prezydent.pl lub wypełnić specjalną ankietę http://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/wybierz-lekture-na-2017-rok

Można oddać swój głos także poprzez ankietę w serwisach społecznościowych: na Facebooku oraz na Twitterze.

Wyniki zostaną ogłoszone 21.02.17 roku.

Czytaj więcej

Wszystkich uczniów naszej szkoły zachęcam do udziału w konkursie czytelniczym ,,Najlepiej czytająca klasa w roku szkolnym 2016/2017".

Głównym celem konkursu jest rozpowszechnianie czytelnictwa wśród młodzieży oraz uświadomienie młodemu pokoleniu, jak ważne jest obcowanie z książką w tradycyjnej formie.

Przez cały rok szkolny 2016/ 2017 (od września 2016 r. do końca maja 2017 r.) będzie notowana statystyka czytelnictwa w poszczególnych klasach. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w czerwcu. Najaktywniejsza klasa wygrywa.

 

Bibliotekarz szkolny Iwona Kalczewska


Czytaj więcej

Nasza szkoła przystąpiła do programu Czytaj PL. Jego celem jest rozpropagowanie bezpłatnego dostępu do darmowych książek z wykorzystaniem kodów QR. Każdy Ambasador akcji otrzyma specjalną koszulkę z kodem QR dającym dostęp do 12 bestsellerowych e-booków. Aby zostać Ambasadorem należy wypełnić formularz na stronie ambasador.czytajpl.pl. Rekrutacja trwa do 24 października. Decyduje kolejność zgłoszeń. Z każdej szkoły może wziąć udział 5 uczniów. Zainteresowane osoby proszę o zgłaszanie się do biblioteki.

Szczegóły na stronie ambasador.czytajpl.pl

Czytaj więcej