Zawody
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2025/2026 odbędzie się 26 czerwca o godz. 9:15. Serdecznie zapraszamy Rodziców, Uczniów, Nauczycieli i całą społeczność szkolną.
Proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego zaprasza na mszę św. w intencji uczniów, pracowników oświaty i rodziców, która będzie odprawiona o godz. 8:00.
Koniec roku coraz bliżej, a nasi uczniowie realizujący praktykę zawodową nadal intensywnie pracują, zdobywają doświadczenie zawodowe, rozwijają swoje umiejętności i przesyłają wszystkim serdeczne pozdrowienia!
Kilka dni
przed pójściem na wakacyjny odpoczynek młodzież szkolna wraz z nauczycielami ZS nr 2 zorganizowała „Olimpiadę
Integracyjną”. Była to kolejna nasza inicjatywa o charakterze integracyjnym
zrealizowana w ramach współpracy Naszej Szkoły z Domem Pomocy Społecznej w
Łukowie. 23 czerwca udaliśmy się do placówki na ul. Broniewskiego. Po serdecznym
przywitaniu nas przez mieszkańców i gospodarzy rozpoczęliśmy naszą
Olimpiadę. W zawodach jak
przystało- integracyjnych, startowali
nie tylko podopieczni DPS, ale także uczniowie z Warszawskiej. W konkurencjach
sprawnościowych trzeba było wykazać się wieloma cechami: szybkością, celnością,
zwinnością a niekiedy sprytem. Po sportowych zmaganiach przyszedł czas na
odpoczynek i relaks. Wspaniałym uzupełnieniem była muzyka, słodkości i napój,
które na nowo spowodowały przypływ energii uczestnikom imprezy. Przyszedł czas
na ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie medali. Pierwsze trzy miejsca
zajęli: Grzegorz, Darek i Piotrek. Tak naprawdę wygrali wszyscy biorący udział
w „Olimpiadzie Integracyjnej” dlatego też wszyscy bez wyjątku zostali
obdarowani pamiątkowymi medalami. Bo „Integracja” nie dzieli a łączy ludzi i
środowiska.
Olimpiadę współorganizowali: Katarzyna Jastrzębska, Monika Jankowska i Damian Zawadzki.
Młodzież ZS 2 Łuków, z klas: I BA, I BB, III TEK, w dniu 22.06.2026 roku wzięła aktywny udział w 30 km rajdzie rowerowym „Ziemia Łukowska-Szlakiem Historycznym Jaty” odwiedzając miejsca związane z historią naszego regionu i podziwiając malownicze tereny Rezerwatu Jata.
Opiekun: Monika Madej
48 kilometrów, czas 3 godziny 36 minut, średnia prędkości 13 km/h, 2105 spalonych kalorii. To statystyki kolejnej rowerowej eskapady w naszej szkole. W dniu 17 czerwca grupa uczniów z opiekunami: p. Damianem Zawadzkim i p. Damianem Wyglądałą, wyruszyła w trasę rajdu rowerowego. Tym razem na trasie wycieczki znalazły się miejsca związane z II Wojną Światową oraz Powstaniem Styczniowym. Odwiedziliśmy cmentarz we wsi Gręzówka, „Dęby Mroczkowskie” oraz kościół Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła z 1850 roku w Domanicach. Duża część trasy wiodła przez rezerwat leśny „Jata” gdzie mogliśmy rozkoszować się pięknem przyrody. Zatrzymaliśmy się również w leśnym zespole rekreacyjno- edukacyjnym „Amonit” w Klimkach. Na koniec zajechaliśmy na zalew „Zimna Woda”.
Młodzież ZS2 przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego. 17 czerwca pracownicy Państwowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Łukowie przeprowadzili dla uczniów naszej szkoły interaktywne zajęcia, których głównym celem było kształtowanie odpowiedzialnych postaw wobec zdrowia i profilaktyki, poprzez zachęcanie do regularnych badań i wczesnego wykrywania chorób. Ważnym elementem spotkań było wzmocnienie umiejętności podejmowania świadomych decyzji w zakresie ochrony własnego zdrowia.
12.06.2026 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Jej celem było pokazanie, że młodzi ludzie czytają książki i jest to źródło przyjemności, relaksu i rozrywki. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przedsięwzięcie.
Uczniowie klas 1tż, 1th i 3tek uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych poświęconych zjawisku fake newsów. Warsztaty zostały przeprowadzone w ramach projektu „Historie, które łączą” realizowanego przez Łukowskie Forum Rozwoju we współpracy z Powiatem Łukowskim oraz Zespołem Szkół nr 2 w Łukowie. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się: czym są fake newsy i dlaczego stanowią zagrożenie dla odbiorców, jak rozpoznawać manipulacje w mediach i weryfikować źródła informacji, jakie techniki stosują twórcy fałszywych treści, w jaki sposób odpowiedzialnie korzystać z mediów społecznościowych, dlaczego krytyczne myślenie jest kluczowe w codziennym odbiorze informacji. Zajęcia miały na celu rozwijanie świadomości medialnej młodzieży oraz wzmacnianie ich umiejętności bezpiecznego poruszania się w świecie informacji. Organizatorką zajęć była p. Anita Woźniak - pedagog szkolny .
Największą wartość ma pomoc, która płynie prosto z serca..... Dziękujemy wszystkim Honorowym Dawcom Krwi z Zespołu Szkół nr 2 za wyjątkową postawę, wrażliwość oraz gotowość do ratowania ludzkiego życia. Każda oddana kropla krwi to bezcenny dar, który daje nadzieję i szansę na jutro. Dziękujemy, że pomagacie.
Jak reagować na przemoc rówieśniczą? Gdzie szukać pomocy? Jak wspierać osoby, które doświadczają krzywdzących zachowań? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznawali uczniowie wszystkich klas pierwszych podczas warsztatów realizowanych w ramach projektu profilaktycznego „Rówieśnicy” Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
Podczas zajęć uczniowie rozmawiali o tym, czym jest przemoc rówieśnicza, jak rozpoznawać jej różne formy oraz w jaki sposób reagować, gdy są świadkami lub doświadczają krzywdzących zachowań. Warsztaty były również okazją do rozwijania umiejętności budowania pozytywnych relacji, empatii i wzajemnego szacunku.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział i zaangażowanie. Wspólnie tworzymy bezpieczną i przyjazną społeczność szkolną! Warsztaty poprowadziły - p. Elwira Janiak i p. Anita Woźniak.

