Zapraszamy absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej do nauki w LICEUM DLA DOROSŁYCH Nauka w systemie zaocznym;Bezpłatna;Liceum dwuletnie;

Czytaj więcej

Informacje na temat obowiązujących podręczników w zakładce UCZNIOWIE -> PODRĘCZNIKI 2019/2020

Czytaj więcej

  INFORMACJA DLA ABSOLWENTÓW  Zapraszamy maturzystów do odbioru świadectw dojrzałości, aneksów i informacji o wynikach egzaminu maturalnego 4 lipca 2019r.  od godz. 8.00    

Czytaj więcej


W dniach 10- 12 czerwca 2019 roku 5 uczniów oraz 2 nauczycieli przemierzyło na rowerach liczącą ponad 150 kilometrów trasę. Wiodła ona przez Kampinoski Park Narodowy.

Czytaj więcej

"Życie jako dar"Pod takim hasłem odbyła się kolejna Wycieczka Integracyjna podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej w Łukowie oraz uczniów i nauczycieli z naszej szkoły. 18 czerwca po raz drugi pojechaliśmy do Klimek, aby tam wspólnie z osobami niepełnosprawnymi spędzić miłe chwile.

Czytaj więcej

Wiele instytucji kulturalnych, szkół i bibliotek aktywnie włączyło się w Obchody Roku Gustawa Herlinga- Grudzińskiego. Biblioteka Publiczna w Łukowie w kwietniu 2019 r. zorganizowała  dla mieszkańców naszego powiatu  Konkurs czytelniczo-prasowy ph.„Gustaw Herling-Grudziński–polski pisarz, eseista, dziennikarz, żołnierz”.

Czytaj więcej

17 maja 2019 r. uczniowie klasy III TH i II WB pod opieką p. J. Pucyk i p. Bożeny Wiśniewskiej- Gałąski odwiedzili Muzeum Regionalne w Łukowie i wzięli udział  w cyklicznie organizowanym przedsięwzięciu tj. Europejskiej Nocy Muzeów. Główną atrakcją wieczoru było otwarcie wystawy „Bursztyn bałtycki i żywice świata”.

Czytaj więcej

Aleksander Świętochowski – patron ZS nr 2 w Łukowie urodził się w Stoczku Łukowskim . Mieszkańcy tego miasta podjęli  w 2019 r. wiele inicjatyw kulturalnych poświęconych życiu i twórczości „Posła prawdy”. Młodzież naszej szkoły również włączyła się aktywnie w obchody Roku Aleksandra Świętochowskiego. 29 maja 2019 r. 2 uczennice z  klasy II TK: Kinga Krasuska, Olga Znój oraz p. J. Pucyk i p. Agata Krasuska-Skiba  wzięły udział w spotkaniu ze znaną  dziennikarką i reporterką TVP1, TVP2, TVP Polonia, TVP INFO, korespondentką TVP w Moskwie, laureatką Wiktora w kategorii Dziennikarz Roku 2014 - p. Arletą Bojke. 

Czytaj więcej

Dnia 11 .06.2019 r. 8 uczniów z klas I TK,II TK,II WB ZS nr 2 w Łukowie oraz 7 uczniów z ZS w Stoczku Łukowskim uczestniczyło w wyjeździe edukacyjnym ”Śladami Aleksandra Świętochowskiego” do Gołotczyzny. Młodzież zwiedziła Dworek Aleksandry Bąkowskiej, hrabianki, założycielki i fundatorki  Fermy  Gospodarstwa Domowego dla Dziewcząt Wiejskich. W budynku, który jest oddziałem Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli stałe wystawy: „Szlachta mazowiecka w malarstwie i wnętrzach”, galerię portretów szlachciców oraz ekspozycję zawierającą dzieła malarskie Adama Kazimierza Ciemniewskiego i prace jego syna, Jana Chryzostoma Ciemniewskiego.

Czytaj więcej