W dniach 5-7 października 2020 roku odbędą się w wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego, Opiekuna Samorządu i Rzecznika Praw Ucznia Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie na rok szkolny 2020/2021.

Czytaj więcej

Zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie profilaktycznym pod hasłem „Młodzi-wolni od uzależnień” zorganizowanym w ramach realizacji programu „ARS, czyli jak dbać o miłość”. Konkurs odbędzie się w najbliższą środę, czyli 30 września na 6 godzinie lekcyjnej (12.35-13.20) w sali nr 14. Konkurs ma na celu sprawdzenie wiadomości z zakresu zdrowego stylu życia i profilaktyki uzależnień od alkoholu, narkotyków i dopalaczy. Uczestnicy konkursu zobowiązani są do posiadania telefonu z dostępem do Internetu, gdyż konkurs odbędzie się na platformie Quizziz.

Czytaj więcej

W ramach Kampanii Złotej Wstążki rzucono ogólnopolskie wyzwanie: Pokonajmy we wrześniu milion kilometrów, a 100 000 złotych trafi na leczenie dzieci chorych na nowotwory. Dzieci chore na raka codziennie walczą o swoje zdrowie i życie, a razem z nimi walczą także rodzice i personel medyczny. Społeczność ZS nr 2 postanowiła też zrobić coś dla nich! Podjęliśmy we wrześniu wyzwanie rekreacyjne. Nie musisz być sportowcem, aby wziąć udział w RakReatonie! Liczy się każdy wysiłek fizyczny – spacer, nordic walking, bieg, jazda na rowerze. Wspólnie chcemy osiągnąć cel – milion pokonanych kilometrów!

Czytaj więcej

EDJ został ogłoszony przez Radę Europy z inicjatywy Unii Europejskiej w 2001 roku podczas obchodów Europejskiego Roku Języków. Ma za zadanie zwrócić uwagę na to jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale i przez całe życie. Wydarzenie to ma również podkreślić znaczenie wszystkich języków jakimi porozumiewamy się w Europie. 

Czytaj więcej

Wystawa udostępniona jest w galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury.Wernisaż wystawy w linku https://www.lok.lukow.pl/wiadomosci/2560,wernisaz-wystawy-mlodzi-zdolni-skromni-foto-wideo

Czytaj więcej

Osoby osiągające bardzo wysokie wyniki w nauce mogą ubiegać się o stypendium naukowe dla uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Łukowski. Aby otrzymać tę formę wsparcia należy spełnić przynajmniej jeden z poniższych warunków: 1. na świadectwie promocyjnym uzyskał średnią ocen co najmniej 5,0 i co najmniej bardzo dobre zachowanie; lub2. jest laureatem wojewódzkiego lub ponadwojewódzkiego etapu konkursu zorganizowanego zgodnie z Rozp. MENiS; lub3. jest laureatem lub finalistą ogólnopolskiego etapu olimpiady lub turnieju zorganizowanego zgodnie z Rozp. MENiS i nie pobiera innych stypendiów naukowych.

Czytaj więcej

W dniu 17 września 2020 r. delegacja naszej szkoły, wzięła udział w uroczystości upamiętniającej rocznicę ustawienia „Krzyża Katyńskiego” na Cmentarzu Św. Rocha w Łukowie. To właśnie 23 lata temu Towarzystwo Regionalne im. J. S. Majewskiego, zainicjowało ustawienie na cmentarzu symbolu krzyża upamiętniającego zbrodnię w Katyniu. W czasie uroczystości prelegenci przypominali o wartościach, którymi należy w życiu się kierować: służbie ojczyźnie, honorze i odwadze oraz wielokrotnie przywoływali pamięć o ofiarach zbrodni katyńskich. Hołd poległym oddała także delegacja naszej szkoły, składając wiązankę kwiatów i zapalając znicz symbolizujący pamięć o zmarłych.

Czytaj więcejWrzesień to światowy miesiąc świadomości nowotworów dziecięcych. Ich symbolem jest „Złota Wstążka” , która nawiązuje do najcenniejszego kruszcu i reprezentuje NAJWIĘKSZĄ WARTOŚĆ - ZDROWIE DZIECI.

Czytaj więcej