Z dużą satysfakcją informujemy, wieloletnia współpraca Zespołu Szkół nr 2 w  Łukowie z warszawskim Hotelem Marriott***** w zakresie wspólnego organizowania praktyk zawodowych zaowocowała objęciem patronatem naszej nowo powstałej sali hotelarsko-gastronomicznej. 

Czytaj więcej

Zespół Szkół nr 2 w Łukowie ogłasza konkurs fotograficzny dla uczniów szkół podstawowych. Do konkursu należy zgłosić jedno zdjęcie potrawy lub produktu związanego z kulinarnymi tradycjami bożonarodzeniowymi powiatu łukowskiego. Zgłoszenia do Konkursu są przyjmowane w postaci wiadomości e-mail na adres: konkursyZS2lukow@gmail.com  od 24 listopada 2020 do 22 grudnia 2020 r. 

Czytaj więcej

26 listopada 2020 roku mija 165. rocznica śmierci Adama Mickiewicza. Z tej okazji szkolna biblioteka zaprasza na wirtualną wystawę. Szczegóły w zakładce biblioteki.

Czytaj więcej

„Solidarnie dla transplantacji” to kampania informacyjno-edukacyjna Ministerstwa Zdrowia, realizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej. Głównym celem akcji jest zwiększenie świadomości oraz wiedzy wśród społeczeństwa na temat przeszczepiania narządów, zwiększenie dostępności leczenia przeszczepami w Polsce i przybliżenie się do europejskich wskaźników w zakresie liczby dokonywanych transplantacji. 

Czytaj więcej

W dniach 22-26 listopada przypadają Dni Honorowego Krwiodawstwa. Co roku Zespół Szkół nr 2 w Łukowie aktywnie włączał się w obchody poprzez organizację różnych akcji na terenie szkoły, w tym wyjścia do Terenowego Oddziału Krwiodawstwa w Łukowie. Ze względu na sytuację pandemiczną niemożliwa jest kontynuacja dotychczasowych działań. Aby jednak podtrzymać  tradycję obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa serdecznie zachęcamy wszystkich pełnoletnich uczniów uczęszczających do naszej szkoły do indywidualnego oddawania krwi. 

Czytaj więcej


Drodzy Nauczyciele i Uczniowie! Dzień Życzliwości zachęca do umacniania więzi społecznych i doceniania siły płynącej ze wspólnych działań. Siła tkwi w grupie! Razem znaczy więcej, sensowniej, bezpieczniej - to nie puste slogany, to fakty poparte przez naukę. Być życzliwym to być uważnym, wrażliwym i otwartym na drugiego człowieka - dlatego w ramach szkolnej akcji „Dobre słowo – podaj dalej” oznacz na szkolnym profilu FB w komentarzu osobę: koleżankę, kolegę, przyjaciela, mamę, tatę, siostrę…  i napisz jej coś miłego;)

Czytaj więcej

„Wszyscy, co tu jesteście zebrani, jesteście żołnierzami polskimi. Znoszę wszelkie odznaki specjalnych grup. Jedynym waszym znakiem jest odtąd orzeł biały”.    Józef Piłsudski 

Czytaj więcej

Rzecznik praw ucznia p. Agnieszka Kołodziej oraz szkolni specjaliści p .Anita Olszewska i p. Elwira Janiak zachęcają do obejrzenia krótkiego filmu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Czytaj więcej

Przed nami grudzień, a jeśli tak to i Mikołaj. W 2020 roku 6 grudzień będzie niestety nieco inny niż zwykle, być może nie będziemy się mogli spotkać w szkole i wręczyć sobie drobnych prezentów. Jednak w czasie epidemii jest na to inny pomysł – zróbmy to na wesoło i literacko. 

Czytaj więcej