Szkoła jaka jest każdy wie. Ale jak wygląda zwykły dzień w Zespole Szkół nr 2? Zapraszamy na spacer! Bo, wbrew pozorom, do szkoły przychodzi się nie tylko po wiedzę, ale przede wszystkim, żeby nawiązać i podtrzymać znajomości, te przelotne i te na całe życie, spędzić czas z przyjaciółmi, pobyć razem, a czasem osobno, pokłócić się, pogodzić i przeżyć jak najpełniej najpiękniejsze lata życia.

Czytaj więcej

30 maja uczniowie klas 4 te i 4tk uczestniczyli w nietypowej lekcji. Byli gościnnie w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, gdzie poznali tajniki służby w Policji.

Czytaj więcej

W dniach 22.05 – 26.05.2023r. odbyło się szkolne przedsięwzięcie „Szalony Tydzień.”  Na każdy dzień tygodnia zostały zaplanowane inne działania.  I tak, w poniedziałek odbył się ,,Dzień Idola”, we wtorek dzień muzyczno-taneczny, w środę dzień bez plecaka, w czwartek ,,Święto Królewny (i Królewicza)”,  a na koniec tygodnia - w piątek, ubraliśmy się w kolor miłości czyli czerwony, pamiętając że obchodzony tego dnia jest ,,Dzień Matki”.

Czytaj więcej

29 maja na obiekcie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łukowie  odbyły się Mistrzostwa Powiatu w siatkówce plażowej.Naszą szkołę reprezentowały:Natalia Domańska z klasy I BB, Sylwia Osiak z klasy IV TK, Agnieszka Wielgosz  i Julia Pracz z klasy IV TH.

Czytaj więcej

29 maja na obiekcie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łukowie  odbyły się Mistrzostwa Powiatu w siatkówce plażowej.Naszą szkołę reprezentowali:Jakub Mazurek z klasy III TEK, Mateusz Sosnowki z klasy IV TE, Pavlo Ostapenko  z klasy I TŻB.

Czytaj więcej

W środę, 24.05.2023 r., młodzież naszej szkoły z klas IV TE, III BA, II BA, II BB wraz z opiekunami – p. Moniką Madej i p. Damianem Zawadzkim, wzięła udział w spływie kajakowym Doliną Liwca. Koordynacja wzrokowo-ruchowa, siła, moc i wytrzymałość, a także super pogoda, odrobina rywalizacji i dobre humory, sprawiły, że 15 km trasa: Wyszków-Sowia Góra-Liw została pokonana w czasie 3:23:00. Aktywnie i bezpiecznie, było SUPER.

Czytaj więcej

Perła lubelszczyzny - Kazimierz Dolny, stał się celem wycieczki uczniów klasy IBC i IBB. Na trasie spacerowej znalazły się usytuowane na górze ruiny zamku pamiętające czasy Kazimierza Wielkiego oraz jeszcze starsza baszta pełniąca pierwotnie funkcje obronne. Następnym punktem wycieczki była Góra Trzech Krzyży, z której rozpościera się piękny widok na miasto.

Czytaj więcej

„Taneczne ZS 2” przeniosło się z sali gimnastycznej „pod chmurkę”. Po długich miesiącach pogody niesprzyjającej harcom na świeżym powietrzu postanowiliśmy wykorzystać piękny maj i ostatni z zaplanowanych tańców integracyjnych wykonać na szkolnym boisku. Wspólna zabawa była nie tylko okazją do aktywnego spędzenia czasu, ale także „podładowania baterii” na czas wytężonej pracy, z jaką niewątpliwie wiąże się zakończenie roku szkolnego. 

Czytaj więcej

19 maja br. naszą szkołę odwiedzili pracownicy Zakładu Karnego w Siedlcach.  Prelekcję edukacyjno - profilaktyczną "Więzienie – stracony czas" dla młodzieży zorganizował szkolny pedagog p. A.Olszewska. W spotkaniu z kadrą siedleckiej jednostki penitencjarnej uczestniczyli uczniowie klas: 2też, 2th, 3tek, 3th, 4te oraz 4tk. 

Czytaj więcej