Dlaczego warto czytać książki?Jaka jest historia Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich?

Czytaj więcej

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym roku jego hasłem przewodnim są słowa „Przywróć naszą ziemię.”  Zachęcam do wypożyczenia ze szkolnej biblioteki książek dotyczących ekologii i odnawialnych źródeł energii.Wszyscy możemy zadbać o naszą planetę. 

Czytaj więcej

19 kwietnia 2021 r. minęła 78. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Zespół Szkół nr 2, już po raz trzeci, przyłączył się do akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. 

Czytaj więcejDyżury stacjonarne szkolnego pedagoga i psychologa od 19.04Godziny pracy biblioteki szkolnej od 19.04

Czytaj więcej


Skoro przyszła wiosna nauczyciele wychowania fizycznego mają nową – sportową propozycję dla aktywnych uczniów Zespołu Szkół nr 2. Jest to udział w „Majowym triathlonie 3x3x3” – wybranie trzech różnych aktywności fizycznych inną na każdy z 3 dni i pokonanie podczas nich po 3 km.

Czytaj więcej

Co roku w ZS nr 2 odbywają się szkolne obchody Światowego Dnia Zdrowia, który przypada 7 kwietnia i upamiętnia rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku. Wydarzenie rozpoczyna Miesiąc Zdrowia oraz rok działań pod przewodnim tematem. Celem obchodów święta jest poruszenie najważniejszych problemów zdrowotnych dotyczących społeczeństwa na świecie. W ubiegłym roku i w tym roku ten dzień był i jest szczególny…

Czytaj więcej