We współczesnym świecie agresja staje się powszechna i dosięga prawie wszystkich. Na ulicach miast jest coraz bardziej niebezpiecznie.  Uważa się, że kobieta jest łatwiejszym celem ataku, że będzie stawiała mniejszy opór i że nie będzie w stanie skutecznie się obronić. 

Czytaj więcej

W minionym tygodniu w Rumii odbyły się Mistrzostwa Świata w armwrestling, czyli siłowaniu na rękę.  20-letni mieszkaniec gminy Wola Mysłowska, Tomasz Sopczyński, wywalczył tytuł najlepszego w kategorii juniorów do lat 21 w kat. 85 kg na prawą rękę. Absolwent ZS nr 2 w Łukowie w kwietniu zdobył tytuł mistrza kraju w tej kategorii, przez co został powołany do reprezentacji kraju na zmagania światowe. Obecnie reprezentuje barwy Armfight Piaseczno.

Czytaj więcej

10 grudnia 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie: Anita Bujak 2TK, Joanna Jodełka 1THA, Roksana Oleszczuk 1HGB oraz Michał Pycka 1TEG, gościli w Zespole Szkół nr 3 w Łukowie, gdzie reprezentowali naszą szkołę w finale III Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego "Get Technical."

Czytaj więcej

Dnia 6 grudnia młodzież klasy II TH uczestniczyła w projekcji filmu edukacyjnego „Kosmos” w technologii Virtual Quest. Uczestnictwo w przedsięwzięciu było zgodne z nowym trendem zwanym „Edutainment”, czyli metodą nauki polegającą na łączeniu rozrywki z edukacją. Lewitując w Kosmosie między planetami uczniowie oglądali je z bliska, mając nieodparte wrażenie, że wszystkie ciała niebieskie Układu Słonecznego były w zasięgu ręki. Bliskość planet i komentarz lektora umożliwiły młodzieży zgłębienie wiedzy z zakresu astronomii.

Czytaj więcej

W dniu 1 grudnia 2019 r. obchodzony był  Światowy Dzień AIDS. Z tej okazji  Ewa Krüger  we współpracy z odziałem  Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łukowie   zorganizowała  akcję profilaktyczną  podczas której prowadziła dystrybucję materiałów edukacyjnych ma temat HIV/AIDS.

Czytaj więcej

29 listopada 2019r. uczniowie klas 1te i 3te  kształcący się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki   odnawialnej wzięli udział szkoleniu z Pomp ciepła i Słonecznych systemów grzewczych w Centrum OZE Ośrodka Kształcenia Zawodowego ELPRO Sp. z o.o. w Lublinie. 

Czytaj więcej

Dnia 27.11.2019r. odbyła się wycieczka zawodowa do hotelu „Marriott” w Warszawie. Uczniowie zapoznali się z procedurami funkcjonowania obiektu, pionami hotelowymi oraz rodzajami usług świadczonych na terenie hotelu.

Czytaj więcej

W dniu 25 listopada w naszej szkole gościliśmy przedstawiciela Akademii Wychowania Fizycznego z Białej Podlaskiej mgr Marcina Starzaka. Pod jego kierunkiem dziewczęta z klasy IBA, IBB, IBC, ITH, TTKG, ITHGA uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych „Projekt AWF BP” pod tytułem „Znajdź swój złoty środek! Czyli zadbaj o mięśnie, centrum naszego ciała”. Podczas zajęć młodzież poznała mięśnie core – gorset utrzymujący stabilność całego ciała, oraz zasób różnorodnych ćwiczeń wzmacniających właśnie te mięśnie.

Czytaj więcej

Dnia 22 listopada odbyły się kolejne zajęcia języka angielskiego dla członków klubu osiedlowego „Od juniora do seniora”. Celem spotkań jest zaktywizowanie osób starszych, nabycie przez uczestników swobody wypowiadania się, zrozumienia wypowiedzi rodzimych użytkowników języka oraz udzielanie odpowiedzi niezależnie od poziomu zaawansowania. Zajęcia przygotowane zostały przez nauczyciela języka angielskiego- Magdalenę Goławską we współpracy z uczniami ZS nr 2. 

Czytaj więcej

Dnia 19 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Przemocy Wobec Dzieci. Głównym celem akcji było zwrócenie uwagi na skalę tego zjawiska oraz wyrażenie sprzeciwu na przemoc wobec dzieci. Organizatorzy zwrócili również uwagę uczniów na potrzebę reagowania na przemoc, w sytuacji gdy jesteśmy jej świadkiem.

Czytaj więcej