21 czerwca 2022 r. odbyła się konferencja podsumowująca projekt "Kreatywnie w przedsiębiorczość". Z przyjemnością informujemy, że nasza żeńska drużyna zajęła III miejsce w konkursie "Mój pierwszy biznes" organizowanym w ramach wyżej wzmiankowanego programu. Uczennice wygrały bon o wartości 1000 zł dla szkoły oraz indywidualne nagrody finansowe.

Czytaj więcej

„Śmiech kobiety, zapach dziecka, przyrządzanie kawy – oto różne smaki  i zapachy miłości” pisał Anthony Capella. Nie mniej kreatywnie o kawie napisali także nasi uczniowie. Spośród licznych wierszy inspirowanych motywem kawy, wyróżniliśmy trzy uczennice: Gabrielę Rek, Paulinę Palinowską i Marię Mućkę. Gratulujemy!  

Czytaj więcej

MAMY TO!!!Zespół Szkół nr 2 w Łukowie otrzymał CERTYFIKAT SZKOŁY Z ŻYCIEM!To dzięki wam udało się zorganizować akcję #KOMÓRKOMANIA w naszej szkole.Brawo WY!

Czytaj więcej

20.06 2022 r. uczniowie z klasy III TK kształcący się w zawodzie technik usług kelnerskich, którzy uprzednio wzięli udział w kursie barmańskim, przystąpili do egzaminu barmańskiego. Sprawdzian wiedzy i umiejętności przeprowadził przedstawiciel Stowarzyszenia Polskich Barmanów. 

Czytaj więcej

15 czerwca 2022r. p. Krzysztof Okliński – Dyrektor ZS nr 2 podpisał porozumienie o współpracy na lata 2022-2025 pomiędzy Zespołem Szkół nr 2 w Łukowie a Powiatowym Urzędem Pracy. Porozumienie dotyczy współpracy w zakresie realizowania programu „Gwarancja dla młodzieży” 

Czytaj więcej

Drodzy Ósmoklasiści zapraszamy do śledzenia naszych mediów i social mediów. Postaramy się ułatwić Wam podjęcie decyzji dotyczącej wyboru szkoły ponadpodstawowej

Czytaj więcej

Rok szkolny zbliża się ku końcowi zatem przyszedł czas na podsumowania – SPORTOWE PODSUMOWANIA. Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w 26 różnych zawodach na szczeblu wojewódzkim, rejonowym, powiatowym jak również w tych organizowanych na terenie miasta.Jakie wyniki osiągnęli nasi reprezentacji pokazuje poniższa tabela. GRATULACJE I PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH SPORTOWCÓW!!! Zapraszamy również do obejrzenia fotorelacji.

Czytaj więcej

Uczniowie kształcący się w kl. III TH A i III THGA w zawodzie technik hotelarstwa w maju wzięli udział w kursie „Profesjonalny recepcjonista wizytówką hotelu”. Uczestnicy zdobyli wiedzę oraz umiejętności niezbędne do podjęcia pracy w obiektach hotelarskich. Tematyka kursu dotyczyła pracy recepcjonisty. Adepci sztuki gościnności uczyli się kreowania wizerunku firmy, obowiązujących standardów i wzorców zachowań oraz czym jest efektywna organizacja czasu pracy i jaki ma wpływ na radzenie sobie ze stresem. Uczniowie przeszli trening budowania profesjonalnej postawy w sytuacjach zawodowych. Ponad to młodzież  nabyła teoretyczne podstawy działania w sytuacjach kryzysowych w restauracji i hotelu. Uczniowie poznali zasady komunikowania się werbalnego i niewerbalnego, ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności odczytywania mowy ciała i mikrogestów. 

Czytaj więcej

Jak co roku w czerwcu na kilka dni nasza szkoła zamieniła się w ośrodek egzaminacyjny. Wszyscy uczniowie, którzy kształcili się w ZS nr 2 zdawali swoje egzaminy na miejscu. Pierwszy tydzień czerwca uczniom klas trzecich Technikum nr 2 upłynął bardzo pracowicie na zdawaniu egzaminów zawodowych. Uczniowie kształcący się w zawodach technik hotelarstwa oraz technik usług kelnerskich przystąpili do części pisemnej i praktycznej egzaminu potwierdzającego ich umiejętności zawodowe. Część teoretyczną, która odbywała się z wykorzystaniem systemu komputerowego, wszyscy zaliczyli pomyślnie. Na wyniki części praktycznej trzeba będzie poczekać do ostatniego tygodnia sierpnia. Na pewno też będą pozytywne – w końcu wszyscy trzymaliśmy kciuki za pomyślność! 

Czytaj więcej

Oferta ZS2- technik hotelarstwa- technik żywienia i usług gastronomicznych- technik usług kelnerskich- technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej (OZE)- Branżowa Szkoła I-go StopniaDo zobaczenia!!!

Czytaj więcej