17 maja 2019 r. uczniowie klasy III TH i II WB pod opieką p. J. Pucyk i p. Bożeny Wiśniewskiej- Gałąski odwiedzili Muzeum Regionalne w Łukowie i wzięli udział  w cyklicznie organizowanym przedsięwzięciu tj. Europejskiej Nocy Muzeów. Główną atrakcją wieczoru było otwarcie wystawy „Bursztyn bałtycki i żywice świata”.

Czytaj więcej

Aleksander Świętochowski – patron ZS nr 2 w Łukowie urodził się w Stoczku Łukowskim . Mieszkańcy tego miasta podjęli  w 2019 r. wiele inicjatyw kulturalnych poświęconych życiu i twórczości „Posła prawdy”. Młodzież naszej szkoły również włączyła się aktywnie w obchody Roku Aleksandra Świętochowskiego. 29 maja 2019 r. 2 uczennice z  klasy II TK: Kinga Krasuska, Olga Znój oraz p. J. Pucyk i p. Agata Krasuska-Skiba  wzięły udział w spotkaniu ze znaną  dziennikarką i reporterką TVP1, TVP2, TVP Polonia, TVP INFO, korespondentką TVP w Moskwie, laureatką Wiktora w kategorii Dziennikarz Roku 2014 - p. Arletą Bojke. 

Czytaj więcej

Dnia 11 .06.2019 r. 8 uczniów z klas I TK,II TK,II WB ZS nr 2 w Łukowie oraz 7 uczniów z ZS w Stoczku Łukowskim uczestniczyło w wyjeździe edukacyjnym ”Śladami Aleksandra Świętochowskiego” do Gołotczyzny. Młodzież zwiedziła Dworek Aleksandry Bąkowskiej, hrabianki, założycielki i fundatorki  Fermy  Gospodarstwa Domowego dla Dziewcząt Wiejskich. W budynku, który jest oddziałem Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli stałe wystawy: „Szlachta mazowiecka w malarstwie i wnętrzach”, galerię portretów szlachciców oraz ekspozycję zawierającą dzieła malarskie Adama Kazimierza Ciemniewskiego i prace jego syna, Jana Chryzostoma Ciemniewskiego.

Czytaj więcej

W dniu 14 czerwca 2019 w Łukowskim Ośrodku Kultury odbyła się pokonkursowa wystawa   I Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Oddaj krew-Ratuj życie”zorganizowanego przez Klub HDK „Ostoja”. 

Czytaj więcej

W dniach 03-07.06.2019 roku, uczniowie klas pierwszych: T, SB, podobnie jak w latach poprzednich, wzięli udział w Konkursie Wiedzy promującym zdrowie  i zdrowy styl życia, pod hasłem: „Co już wiem o edukacji zdrowotnej”.W tegorocznym konkursie wzięło udział łącznie 43 uczniów.

Czytaj więcej

Uczniowie chętni do udziału w VII Regionalnej Olimpiadzie Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym proszeni są o zgłaszanie się do p. A.Kołodziej. Konkurs na etapie szkolnym odbędzie się 26 września 2019 r. o godz. 10.00

Czytaj więcej

4 czerwca 2019 r. czterech uczniów z klasy IV TH odebrało nagrody w XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX. Młodzież kształcąca się w Zespole Szkół nr 2 w zawodzie technik hotelarstwa uzyskała najwyższe wyniki spośród szkół ponadgimnazjalnych powiatu łukowskiego. Uczniowie zostali nagrodzeni książkami z płytami CD, pamiątkowymi dyplomami i drobnymi gadżetami. Uroczystość odbyła się w Teatrze Starym w Lublinie. 

Czytaj więcej

W Zespole Szkół nr 2 jest wielu utalentowanych uczniów. W roku szkolnym 2018/2019 zorganizowano w szkole już kolejną edycję konkursu „Młodzi – Zdolni”. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Oddaj się pasji nie nałogom.” Organizatorzy konkursu po przeprowadzonych eliminacjach wyłonili najlepsze prace i najzdolniejszych uczniów. 

Czytaj więcej

Dnia 29 maja odbyła się w naszej szkole akcja pod hasłem „ABC ZDROWIA I BEZPIECZEŃSTWA” skierowana do społeczności szkolnej oraz dzieci z przedszkola „Bajkowy Raj”. Celem przedsięwzięcia było promowanie zdrowego trybu życia, przypominanie o konieczności regularnego wykonywania badań profilaktycznych oraz edukacja prawidłowego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Tegoroczna edycja akcji w sposób szczególny poświęcona była najmłodszym.

Czytaj więcej

W dniu 25.05.2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział Turnieju Warcabowym w warcabach  64-polowych w  ramach „Dni Łukowa 2019” pod hasłem „Sobota na Sportowo”, który zorganizowali Burmistrz Miasta Łuków, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie oraz Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Nasz Region”. 

Czytaj więcej