Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało pakiet informacyjny na temat organizacji szczepień w szkołach. W materiałach znalazły się informacje dotyczące m.in. zakresu zadań dyrektora szkoły oraz współpracy z punktem szczepień. Oddzielny materiał został poświęcony kwestii obecności rodziców podczas szczepienia dziecka przeciw COVID-19.

Czytaj więcejRozdanie świadectw ukończenia Szkoły i świadectw promocyjnych odbędzie się z zachowaniem przepisów sanitarnych w budynku Szkoły o godz.9.00 odpowiednio dla poszczególnych klas...

Czytaj więcej

Plecak wrzucony do szafy, świadectwa niedługo odebrane, spanie do południa. Wakacje już niedługo czas zacząć! Nadchodzi ten upragniony moment i… co dalej? W marzeniach wakacje to czas szalonych, egzotycznych przygód i dalekich wyjazdów. A co, jeśli nie ma takiej możliwości? Czy wakacje w mieście i w domu muszą być synonimem nudy? W żadnym razie! Zerknijcie na nasz krótki poradnik, jak nie dawać się nudzie, TRZEŹWO I BEZPIECZNIE spojrzeć na lato w mieście.

Czytaj więcej

14 czerwca 2021 r. uczniowie z klasy III TH A kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa, którzy wcześniej uczestniczyli w kursie barmańskim, przystąpili do egzaminu przed przedstawicielem Stowarzyszenia Polskich Barmanów.  Egzamin składał się z dwóch części: testu sprawdzającego wiedzę teoretyczną z zakresu miksologii oraz części praktycznej weryfikującej umiejętność  przyrządzania drinków według wylosowanej receptury. Egzamin zakończył się wręczeniem 6 uczniom ZS nr 2 w Łukowie certyfikatów potwierdzających ukończenie Kursu Barmańskiego I stopnia. 

Czytaj więcej

Bądź świadomym konsumentem. Czy znamy swoje prawa konsumenckie? – raczej słabo. Czy śledzimy na bieżąco regulacje prawne w tym zakresie? – z pewnością nie. Czy wiemy gdzie szukać pomocy? – też nie. W dzisiejszym pędzącym świecie trudno czuć się bezpiecznie. Dlatego  nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta P. Maciejem Nurzyńskim oraz z przedstawicielką Fundacji Młodzi Ludziom P. Pauliną Warząchowską.  

Czytaj więcej

18 czerwca wybraliśmy się do największego i zarazem najpiękniejszego przyrodniczego zakątka jaki można spotkać w okolicach Łukowa. Zaledwie 15 kilometrów od naszej szkoły znaleźliśmy się we wsi Żdżary, od której to zaczęliśmy „zwiedzanie” rezerwatu „Jata”. Powstał w 1933 roku i jest jednym z najstarszych rezerwatów przyrody w kraju. Słynie przede wszystkim z jodły, ale można tu spotkać także 23 inne gatunki drzew. 

Czytaj więcej

W dn. 16.06.2021 grupa 43 uczniów klas OZE wzięła udział w certyfikowanym szkoleniu w zakresie „Bezpiecznego użytkowania wyrobów zawierających azbest dla uczniów szkół średnich, kształcących się w zawodach związanych z budownictwem”.  Szkolenie finansowane było przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, a prowadzącym szkolenie był  Główny Instytut Górnictwa w Katowicach. 

Czytaj więcej

10 czerwca klasa 2 BAg wzięła udział w grze w paintball.Gra obejmowała różne scenariusze takie jak team death match, zdobywanie flagi, po grę "do wykończenia amunicji".

Czytaj więcej