20 listopada 2019r. 43 - osobowa grupa uczniów klas 1 te, 1 teg i 3te  kształcących się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki   odnawialnej wzięła udział w Targach Energetycznych - ENERGETICS w Lublinie.  ENERGETICS to ważne spotkanie branży energetycznej w Polsce. Istotą targów jest nie tylko prezentacja nowoczesnych urządzeń , aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego, ale również wymiana doświadczeń przez specjalistów z Polski i zagranicy.

Czytaj więcej

W dniu 20 listopada uczniowie klas pierwszych ( I THB, ITKG, I TH ) pojechali do Warszawy. Głównym punktem wycieczki była wizyta w gmachu Telewizji Polskiej na ul. Woronicza. Wraz z przewodnikiem zwiedzali studia telewizyjne, posłuchali niezwykle ciekawej historii TVP, a także byli w Muzeum TVP. Najwięcej emocji wzbudziła wizyta w studio programu "Pytanie na śniadanie" oraz programu "Jaka to melodia". Na korytarzach spotkać można było kilku znanych dziennikarzy, artystów związanych z TVP, aktorów. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak powstają programy sportowe, rozrywkowe czy publicystyczne.

Czytaj więcej

Młodzież Zespołu Szkół nr 2, po raz kolejny włączyła się w akcję zbiórki rzeczy dla bezdomnych zwierząt. Wspólnie z siłownią Platinum Gym&Fitness  w Łukowie, zbieramy: karmy dla zwierząt, ryż, makaron, obroże, smycze, miski, koce, ręczniki, podkłady, legowiska, witaminy, środki czystości i zabawki.

Czytaj więcej

Obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą w Zespole Szkół nr 2 miały na celu zwiększenie świadomości społeczności uczniów i pracowników szkoły na temat zagrożeń związanych z chorobą, a także zachęcenie do badań profilaktycznych – stwierdzenie stanu przedcukrzycowego  (na podstawie badania poziomu glukozy we krwi).

Czytaj więcej

Zapraszamy uczniów klas I-III Technikum do wzięcia udziału w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego „Get Technical”.Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania nauką języka angielskiego, rozwijanie uzdolnień i umiejętności językowych uczniów w zakresie znajomości struktur leksykalno-gramatycznych oraz integracja uczniów Technikum uczących się na terenie Łukowa.

Czytaj więcej

Promując zdrowe nawyki żywieniowe  w ramach obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania uczniowie wraz z opiekunem Ewą Krüger udali się do Przedszkola nr 6 w Łukowie. Zaprezentowali jak wykonać zdrowe koktajle i sałatki.  Dzięki zdolnościom interpersonalnym udało się nawiązać szczególnie przyjazną atmosferę  na warsztatach.

Czytaj więcej

Tego dnia zorganizowaliśmy warsztaty kulinarne  w osiedlowym klubie seniora. Celem  spotkania było uwrażliwienie młodzieży na potrzeby ludzi starszych, wymiana doświadczeń między pokoleniami w zakresie umiejętności kulinarnych.

Czytaj więcej

W dniu 08.11.2019 na pływalni „Delfinek” w Łukowie, reprezentacja ZS nr 2 wzięła udział w Powiatowych Zawodach Pływackich w kategorii drużynowej i indywidualnej, dziewcząt i chłopców.

Czytaj więcej

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci ogłaszamy konkurs na plakat profilaktyczny.Prace konkursowe przynosimy do gabinetu pedagoga szkolnego w poniedziałek i wtorek do godz. 10:00. Rozstrzygniecie konkursu nastąpi we wtorek podczas happeningu na długiej przerwie.Organizatorzy zapraszają

Czytaj więcej

11 listopada jest to taki dzień, w którym nie mogło zabraknąć młodzieży i nauczycieli naszej szkoły podczas obchodów 101 rocznicy odzyskania niepodległości. Reprezentacja Zespołu szkół nr 2 wzięła udział w 27 Łukowskich Ulicznych Biegach Niepodległości. Tegoroczna edycja biegów odbyła się pod Honorowym Patronatem Sekretarza Stanu Ministra Sportu i Turystyki Pana Jacka Osucha oraz Patronatem Rady i Burmistrza Miasta Łuków. 

Czytaj więcej