Uczniowie klasy 2 tek wzięli udział w zajęciach edukacyjnych pod hasłem: „Przemoc rówieśnicza – hejt, mowa nienawiści”. W trakcie lekcji uczestnicy starali się odpowiedzieć, przede wszystkim sobie, na pytania dotyczące relacji z innymi osobami, a zwłaszcza znaleźć powody decydujące o tym, że ktoś w klasie czy szkole jest samotny, ignorowany, nikt się z nimi nie chce kolegować. Kluczowym zagadnieniem zajęć było uświadomienie uczniom wagi słów i czynów, które mogą zniszczyć człowieka. W tym celu poznali historie osób, które w „niewinny” sposób zostały skrzywdzone, upokorzone, stłamszone. Podczas lekcji był też czas na młodzieńczą refleksję czy poprzez własne zachowanie - zwykłą plotkę, jeden wpis w internecie – ktoś nie został doprowadzony do łez czy smutku, nie zostało zniszczone jego dobre imię. Zajęcia przeprowadzone przez p. Anitę Olszewską – pedagoga szkolnego i p. Izabelę Opolską – wychowawcę klasy, odbyły się jako jedno z działań realizowanych w ramach obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu”, który przypada właśnie w tym miesiącu. Do zilustrowania informacji zostały wykorzystane plakaty z kampanii społecznej.

Walentynki – dzień pełen serduszek, czekoladek i kartek z wyznaniami. To dobry czas na wyjawienie uczuć osobom, które są dla nas ważne, pokazanie  przyjaciołom czy kolegom, że ich cenimy, akceptujemy, szanujemy albo po prostu zwyczajnie lubimy. Nasze życzliwe słowo oraz serdeczny gest mogą sprawić, że  komuś zrobi się cieplej na sercu i lżej na duszy. Tylko od nas zależy, jak i komu chcemy okazać naszą sympatię i sprawić, żeby poczuł się doceniony i zauważony. Zatem do dzieła! Niech każdy z nas zostanie czyjąś Walentynką lub Walentym tego i każdego kolejnego dnia!

„Przez żołądek do serca” to przysłowie, które obrazuje okazywanie troski i miłości poprzez przygotowanie dla najbliższych ulubionych potraw. W tym celu można wykorzystać bogate zbiory biblioteki szkolnej i zgodnie z przepisem z książki ugotować potrawę dla osoby bliskiej sercu.  Na osoby, które w dniu 14.02.2024 r. wypożyczą książkę ze szkolnej biblioteki, czeka słodka niespodzianka.

13 lutego w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce chłopców. Zawodnicy ZS 2 rozegrali cztery spotkania z uczniami ILO w Łukowie, ZS w Radoryżu Smolanym, ZS nr 3 w Łukowie. Nasza reprezentacja po zaciętej walce zajęła IV miejsce. Była sportowa walka, długie wymiany piłki, zaangażowanie, a także doping kibiców. Dziękujemy.

25 stycznia uczniowie ZS nr 2 w Łukowie na zaproszenie firmy „Monin” - dystrybutora syropów i dodatków barmańskich, wzięli udział w szkoleniu dotyczącym kreatywnego komponowania napojów bezalkoholowych. Warsztaty zakończyły się otrzymaniem przez młodzież certyfikatów potwierdzających nabyte umiejętności, które wykorzystane zostaną w przyszłej pracy za barem.

26 stycznia w progi ZS 2 zawitali absolwenci, tego dnia bowiem odbył się towarzyski mecz siatkówki chłopców pomiędzy byłymi, a obecnymi uczniami. Drużyna absolwentów wystąpiła w składzie: Adam Król (IIILO – 2014 r.), Piotr Kryczka (IIIWA – 2016 r.), Arkadiusz Kominek (klasa IVTK– 2019 r.), Mateusz Kuciński (klasa IVTH– 2019 r.), Patryk Sadło (IVTK – 2018 r.), Kacper Gajda (klas IVTE - 2019 r.), Bartosz Mazurek (IVTKG – 2023 r.).             Skład drużyny reprezentacji szkoły to: Mateusz Sosnowski VTE, Sebastian Sokołek VTE, Kacper Strzelec VTE, Radosław Kępka VTE, Jakub Mazurek IVTEK, Andrii Lionchuk IITŻB, Pavlo Ostapenko ITŻ, Filip Królikowski ITŻ, Krzysztof Szczygielski ITEK, Julian Wielgosz IBA. Podczas meczu, w którym wysoką formę pokazali nie tylko absolwenci, nie  zabrakło sportowej walki, długich wymian oraz siatkarskich zagrań. Tym razem lepsi okazali się nasi byli uczniowie – pokonali młodszych kolegów 3:1. Cieszymy się, że po wielu latach nasi uczniowie chętnie wracają do swojej „starej” szkoły. Mamy nadzieję, że się jeszcze zobaczymy w podobnym składzie. Czekamy z niecierpliwością na mecz rewanżowy. Składamy serdeczne podziękowania dla byłych i obecnych uczniów. Brawa dla Was!!! Organizatorem towarzyskiego meczu byli nauczyciele wychowania fizycznego p. Izabela Opolska oraz p. Robert Netczuk.

W sobotę, 27 stycznia, uczniowie klas maturalnych rozpoczęli wielkie odliczanie do matury. Zorganizowany przez nich bal studniówkowy, tradycyjnie rozpoczął się częścią oficjalną, podziękowaniami dla rodziców, dyrekcji oraz nauczycieli. Następnie uczniowie zaprezentowali swój układ choreograficzny do melodii poloneza. Niezapomniana zabawa pozostanie na długo w ich wspomnieniach.

Uczniowie Technikum nr 2 kształcący się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, uczestniczą w X edycji programu edukacyjnego dla uczniów technicznych szkół ponadpodstawowych „Bosch Home Comfort szkoli”. Jego celem jest zapoznanie uczniów z technologiami wykorzystywanymi w urządzeniach grzewczych, ich funkcjonowaniem oraz aspektami ekonomicznymi związanymi z ich eksploatacją. Najlepsi uczestnicy zdobywają nagrody - elektronarzędzia marki Bosch. Najwyższy wynik w szkole z działu technika kondensacyjna, uzyskał uczeń klasy 5 TE Mikołaj Bieniek, który w nagrodę otrzymał cyfrowy detektor Bosch Truvo. Gratulujemy!  Przed uczniami kolejne zmagania sprawdzające wiedzę z wentylacji mechanicznej i pomp ciepła. Nauczycielem koordynującym program w ZS nr 2 jest p. Paweł Salamończyk.

23 stycznia uczniowie klas IV TEK, IV TH, I TH i II TŻ pojechali na wycieczkę do Siedlec. Głównym jej celem było zwiedzanie Muzeum Diecezjalnego, w którym mieli okazję poznać sztukę sakralną okresu baroku. Część grupy zwiedziła też Muzeum Regionalne i uczestniczyła w lekcji „Jak wyglądało życie ludzi w średniowieczu”.  Wycieczka zakończyła się seansem filmowym w siedleckim kinie.