Uczennice Zespołu Szkół nr 2: Klaudia Gajda z klasy III wb i Ewelina Osińska z klasy II wb  wzięły udział w IV Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Gastronomicznej w Lublinie.

Czytaj więcej

Dla większości osób jazda rowerem jest sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu i rekreację. Dla innych jest to środek komunikacji, którym dojeżdżają do pracy, szkoły czy po zakupy. Należy jednak pamiętać, że niezależnie w jakim celu korzystamy z roweru, to poruszając się tym pojazdem, należymy do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej

„Wygrać nie mogliśmy, ale chcieliśmy iść po słonecznej stronie.Są takie piękne słowa: godność, człowieczeństwo. Tego broniliśmy.”Marek Edelman29 kwietnia 2019 r. społeczność Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Żonkile”, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Uczniowie przygotowali papierowe żonkile, które wręczali nauczycielom oraz koleżankom i kolegom, przypominając o rocznicy powstania w getcie warszawskim. 

Czytaj więcej

Uczniowie klas pierwszych i drugich opracowali „Kodeks kulturalnego ucznia Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie” Jury za najlepszą uznała pracę klasy II wb. Gratulujemy! Poniżej prezentowany nagrodzony kodeks:

Czytaj więcej

Dopalacze, czyli nowe narkotyki to nazwa substancji i produktów pochodzenia naturalnego lub syntetycznego oraz ich różnorodne mieszaniny, które wykazują działanie psychoaktywne podobne do tradycyjnych narkotyków (pobudzające, uspokajające, halucynogenne). Przyjmowanie ich wiąże się zawsze z narażeniem na utratę zdrowia i życia. Nie wiadomo jakie substancje znajdują się w dopalaczach i w jakich ilościach, więc niezbadany jest sposób oddziaływania na pracę różnych organów wewnętrznych.

Czytaj więcej

W dniu  26 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół nr 2 w Łukowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów klas maturalnych. Wzięli w nim udział : Dyrektor ZS nr 2  - p. Krzysztof Okliński, Wicedyrektor- p. Katarzyna Celińska, Kierownik szkolenia praktycznego-p. Dariusz Olszewski i wychowawcy klas:IV TH – p. Justyna Ostrzyżek, IV TK – p. Joanna Pucyk, IV TE – p. Agnieszka Zarzycka, IV TTŻ – p. Piotr Lipiński oraz słuchacze Liceum Ogólnokształcącego nr 2 dla Dorosłych - opiekun p. Renata Pieńkus.

Czytaj więcej


Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w 26 Łukowskich Ulicznych Biegach 3-cio majowych pod patronatem Rady i Burmistrza Miasta Łuków. W klasyfikacji indywidualnej 2 miejsce zajęła Patrycja Kryczka, 3 miejsce zajęła Katarzyna Opieka. Dziewczęta zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami rzeczowymi. W klasyfikacji zespołowej nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce. 

Czytaj więcej

W dniu 8 maja 2019 r. drużyna z naszej szkoły w składzie: Ewelina Osińska, Damian Rzymowski i Marcin Machowiec wzięła udział w XIII Wojewódzkim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego w SOSW nr 1 w Lublinie. Nasi uczniowie zajęli V miejsce otrzymując puchar i nagrody rzeczowe.

Czytaj więcej