W dniach 8-12 października 2021r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie. Zgodnie z regulaminem wyborów w skład Rady Samorządu Uczniowskiego weszli uczniowie, którzy otrzymali największą ilość głosów. 

Czytaj więcej

12 października 2021 r. w Zespole Szkół nr 2 w Łukowie odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Indywidualnym Tenisie Stołowym Dziewcząt. Podczas zawodów uczestniczki mogły przede wszystkim doskonalić swoje umiejętności techniczne, stosować zasadę gry „fair play”, a także wykazać się obiektywizmem i uczciwością sędziując mecze koleżanek. 

Czytaj więcej

12 października przypada Dzień Bezpiecznego Komputera. Został on zainaugurowany w 2004 r. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi na zagrożenia płynące z sieci oraz promowanie bezpieczeństwa informatycznego.

Czytaj więcej

08.10.2021 r. uczniowie z klas: 1THK, 1TEŻ, 2TEK, 3THGB oraz 2BA, 2BB i 2BC, w ramach realizacji „Programu poprawy sprawności fizycznej uczniów z uwzględnieniem aspektów wychowawczych i patriotycznych” udali się na Cmentarz Wojenny/ Wojskowy przy ulicy Strzelniczej w Łukowie. Celem wyjścia było uporządkowanie mogił spoczywających tam żołnierzy. Przed przystąpieniem do pracy uczniowie wysłuchali pogadanki o historii tego miejsca.

Czytaj więcej

„Zdrowie i zdrowy rozsądek to dwa z największych błogosławieństw życia”P. Syrus

Czytaj więcej

28 września 2021 r. odbył się rajd rowerowy uczniów ZS nr 2 w Łukowie. Celem wyprawy było poznanie historii bliższej i dalszej okolicy oraz odwiedzenie miejsc związanych z dziejami, kulturą i tradycją lokalną. 

Czytaj więcej

Uczniowie z klas: 3 tk, 3 tkg oraz 3 th wzięli udział w zajęciach online dotyczących cyberbezpieczeństwa. Lekcje przeprowadzili wolontariusze Fundacji Warszawskiego Instytutu Bankowości w ramach projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL.

Czytaj więcej

„Czytanie rozwija rozum młodzieży,odmładza charakter starca,uszlachetnia w chwilach pomyślności,daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach”.Beata Dąbrowska

Czytaj więcej


W czasie pandemii korzystanie z nowych technologii znacznie wzrosło, a u niektórych osób z pewnością zmieniło się w nadużywanie ich! Nie mając możliwości wyjścia z domów wielu młodych ludzi całkowicie zaabsorbowało życie online. Zwracamy się zatem do Was, drodzy uczniowie, z propozycją nie do odrzucenia! Zachęcamy do odwiedzenia strony: offlinechallengepl i wzięcia udziału w Offline Challenge. Odłączcie się od sieci na 48h i spędźcie czas w nietypowy dla siebie sposób!Co oferuje fanpage?

Czytaj więcej