I my też dotarliśmy do mety w wyścigu po wiedzę, umiejętności i nowe doświadczenia, który rozpoczęliśmy 01.09.2022 r.Zapraszamy do przeżycia jeszcze raz tego, co wydarzyło się w ZS nr 2 w bieżącym roku szkolnym. Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu oraz naszym uczniom dziękujemy za zaangażowanie w kilkadziesiąt przedsięwzięć. Absolwentów klas ósmych zapraszamy do podejmowania działań z nami w przyszłym roku szkolnym!

Czytaj więcej


W dniach 15 i 16 czerwca odbył się rajd rowerowy. Naszym głównym celem był miasto Radzyń Podlaski . Zanim jednak dojechaliśmy do celu, pierwszego dnia zatrzymywaliśmy się w bardzo ciekawych miejscach, m.in. przy stadninie koni w Sętkach, na działce rekreacyjnej w Sobolach, przy młynie w Borowe, a po 37 kilometrach dojechaliśmy do miejsca noclegu w Paszkach Dużych. 

Czytaj więcej

W maju odbył się szkolny konkurs z języka angielskiego dla klas I-IV technikum pt. “Mistrz języka angielskiego”, w którym wzięło udział 24 uczniów z ZS2. Konkurs sprawdzał umiejętność czytania ze zrozumieniem, znajomość gramatyki, słownictwa oraz wiedzę w zakresie kultury i historii krajów anglojęzycznych. Organizatorem konkursu była p. Kinga Wróbel.  

Czytaj więcej

Sushimasterzy z #Numazu, bo o nich mowa przekazali młodzieży tajniki pracy.Takie warsztaty to ogromna porcja wiedzy i umiejętności, najwyższej jakości surowce i sporo dobrej zabawy.

Czytaj więcej

7 czerwca uczniowie klasy ITH wraz z wychowawczynią udali się na spływ kajakowy po rzece Liwiec.Piękna pogoda i niezapomniane widoki sprawiły, że już poczuliśmy wakacje. Pokonaliśmy prawie 12 km trasę z Polkowa-Daćbogi do Sowiej Góry. Były wyścigi, orzeźwiająca kąpiel w Liwcu i ognisko.

Czytaj więcej

W dniach 5-6.06.2023r. młodzież ZS nr 2, z klas IV technikum, wzięła udział w zorganizowanej lekcji doradztwa zawodowego w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łukowie. Współczesny rynek pracy rozwija się w błyskawicznym tempie stawiając coraz większe wymagania w stosunku do ludzi młodych. W ramach projektu „Gwarancja dla młodzieży” uczniowie uzyskali informację dotyczącą aktualnej sytuacji na lokalnym rynku pracy, oczekiwań pracodawców w zakresie zatrudnienia osób do 30 roku życia, a także proponowanych form pomocy udzielanych osobom zarejestrowanym w PUP. 

Czytaj więcej

Już jutro – 13 czerwca, nasza szkoła włączy się w ogólnopolską akcję bookcrossingu w ramach obchodów 20. edycji Święta Wolnych Książek.

Czytaj więcej

Dnia 7.06.2023 r. uczniowie technikum i szkoły branżowej wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Głównym celem przedsięwzięcia jest budowanie pozytywnego wizerunku czytania oraz sprawienie, by książka nie kojarzyła się nastolatkom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym. Akcja ma również za zadanie zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania do polubienia książek.Poniżej relacja z akcji.

Czytaj więcej