„Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”2 września 2019 r. społeczność Zespołu Szkół nr 2 im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie, uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny 2019/2020. Dyrektor szkoły, p. Krzysztof Okliński, serdecznie powitał grono pedagogiczne, pracowników szkoły, zaproszonych gości, a w szczególności uczniów klas pierwszych i ich rodziców. Omówił także kwestie organizacyjne, podkreślając, że w  nowym roku szkolnym przyjęliśmy uczniów klas I do 12 oddziałów, a naszym dużym sukcesem organizacyjnym jest kształcenie w systemie jednozmianowym. 

Czytaj więcej


1 września nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 wzięli udział w  XXV OGÓLNOPOLSKICH BIEGACH im. ks. STANISŁAWA BRZÓSKI, które odbyły się w Łukowie.Celem tego wydarzenia było uczczenie pamięci ks. Stanisława Brzóski, propagowanie aktywnego trybu życia oraz walorów Ziemi Łukowskiej. W pięknych okolicznościach przyrody rezerwatu Jata walcząc z każdym kolejnym kilometrem, jak również upałem p. Monika Madej, p. Anna Rychta i p. Damian Zawadzki pokonali dystans 5 km. 

Czytaj więcej

Zapraszamy absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej do nauki w LICEUM DLA DOROSŁYCH Nauka w systemie zaocznym;Bezpłatna;Liceum dwuletnie;

Czytaj więcej

Informacje na temat obowiązujących podręczników w zakładce UCZNIOWIE -> PODRĘCZNIKI 2019/2020

Czytaj więcej

  INFORMACJA DLA ABSOLWENTÓW  Zapraszamy maturzystów do odbioru świadectw dojrzałości, aneksów i informacji o wynikach egzaminu maturalnego 4 lipca 2019r.  od godz. 8.00    

Czytaj więcej


W dniach 10- 12 czerwca 2019 roku 5 uczniów oraz 2 nauczycieli przemierzyło na rowerach liczącą ponad 150 kilometrów trasę. Wiodła ona przez Kampinoski Park Narodowy.

Czytaj więcej

"Życie jako dar"Pod takim hasłem odbyła się kolejna Wycieczka Integracyjna podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej w Łukowie oraz uczniów i nauczycieli z naszej szkoły. 18 czerwca po raz drugi pojechaliśmy do Klimek, aby tam wspólnie z osobami niepełnosprawnymi spędzić miłe chwile.

Czytaj więcej

Wiele instytucji kulturalnych, szkół i bibliotek aktywnie włączyło się w Obchody Roku Gustawa Herlinga- Grudzińskiego. Biblioteka Publiczna w Łukowie w kwietniu 2019 r. zorganizowała  dla mieszkańców naszego powiatu  Konkurs czytelniczo-prasowy ph.„Gustaw Herling-Grudziński–polski pisarz, eseista, dziennikarz, żołnierz”.

Czytaj więcej