Duchowa pielgrzymka młodzieży

16 października 2024 roku, w Dniu Papieskim, odbyła się pielgrzymka uczniów z naszej szkoły do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim. Na miejscu odbył się  dzień skupienia dla młodzieży, przygotowany przez Wydział Nauczania Katechetycznego diecezji siedleckiej. W pielgrzymce uczestniczyło 20 uczniów naszej szkoły, którzy w tym wyjątkowym miejscu zawierzyli swoją przyszłość Bogu.

Na miejscu młodzież uczestniczyła w modlitwie przed relikwiami błogosławionego Carlo Acutisa, patrona internetu i młodzieży, znanego z głębokiej wiary oraz niezwykłego świadectwa życia chrześcijańskiego w czasach współczesnych. To właśnie przed jego relikwiami wszyscy oczekujący ważnych egzaminów prosili o wsparcie w przygotowaniach i o siłę na dalsze etapy swojego życia.

Program pielgrzymki obejmował także konferencję wygłoszoną przez księdza Rafała Główczyńskiego SDS znanego jako „ksiądz z osiedla”, obiad, adorację Najświętszego Sakramentu oraz  Mszę Świętą pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Kazimierza Gurdy. Cały dzień był wypełniony modlitwą, refleksją i radością z bycia razem w tym ważnym dla młodych ludzi momencie.

Pielgrzymka ta była wyjątkowym przeżyciem duchowym, które na pewno pozostanie w sercach i pamięci uczestników. Opiekunami tego wyjazdu byli: ks. Marek Wasilewski i katecheta – Damian Wyglądała.