100. rocznica urodzin Karola Wojtyły

 „Jeszcze wszystko będzie pięknie mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie”

Jan Paweł II

Te piękne słowa, jakże aktualne w dzisiejszych czasach, niech staną się inspiracją działań naszej szkoły związanych z obchodami Roku Świętego Jana Pawła II. Właśnie dzisiaj - 18 maja 2020 r. przypada 100. rocznica urodzin papieża, który „był człowiekiem pokoju i nadziei. Z niespotykaną pogodą i miłością, ale i niezwykłą siłą i pewnością wskazywał całemu światu, każdej wspólnocie, wszystkim ludziom, każdemu człowiekowi, jak życie czynić bardziej ludzkim. Uczył nas, że żadna wspólnota nie może przetrwać bez prawdziwej solidarności, ale także solidarność nie może istnieć bez miłości” – czytamy w uzasadnieniu  uchwały sejmu w sprawie ustanowienia roku 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II.

W tym szczególnym dniu, zachęcamy młodzież naszej szkoły do przypomnienia sobie biografii Karola Wojtyły i jego dzieł. Możecie wybrać się na wirtualny spacer po Muzeum Jana Pawła II, które udostępniło całość ekspozycji w formie on-line. Warto obejrzeć także wystawę „Jan Paweł II – człowiek z wolności”, którą  przygotowało Centrum Myśli Jana Pawła II lub przejść szlakiem wędrówki Karola Wojtyły pod hasłem „Małopolska – tu wszystko się zaczęło” Możecie też wysłuchać nagrania w wykonaniu polskich artystów poświęconego papieżowi (link).

Zachęcamy was także do udziału w konkursie „Pamiętamy” polegającym na napisaniu wspomnienia związanego z Janem Pawłem II.  Może zapamiętaliście Jego pielgrzymki, teksty, niezwykłe czyny?  A może waszą życiową sentencją są cytaty Jana Pawła II? Zachęcamy was do refleksji, a swoje prace należy przesłać do p. Justyny Ostrzyżek.