audycja_radio

Audycja uczniów ZS Nr 2 w Katolickim Radiu Podlasie

audycja radio
W związku z Międzynarodowym Dniem Języków Obcych, przypadającym 26 września, uczniowie klasy III TH A i III TE: Klaudia Skiba, Mirosław Celiński, Marlena Tomasik, Magdalena Żądełek, Anita Domańska oraz Maciej Mądry przygotowali słuchowisko radiowe pt. „Sorry, że się wtrącę”.
Tematem audycji były wtrącenia obcojęzyczne, które coraz częściej pojawiają się w języku polskim. Uczniowie przedstawili przykłady zdań z wtrąceniami zaczerpniętymi z trzech języków: angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego, a następnie wyjaśnili ich znaczenia.
Słuchowisko zostało wyemitowane w poniedziałek 26 września w Katolickim Radiu Podlasie.
Inicjatorką przedsięwzięcia była nauczycielka języka angielskiego p. Iwona Świć, która we współpracy z p. Małgorzatą Leszkowicz – nauczycielką języka niemieckiego oraz p. Renatą Kurek – nauczycielką języka rosyjskiego przygotowała merytorycznie młodzież do udziału w audycji oraz czuwała nad ich występem w radio.
Koordynator akcji składa serdeczne podziękowania redaktor p. Annie Kupińskiej za pomoc w realizacji audycji i pokierowanie jej nagraniem.
Dla tych, którzy nie mogli posłuchać audycji na żywo wkrótce dołączone zostanie do tego artykułu nagranie radiowe mp3 zawierające występ uczniów ZS Nr 2 w Łukowie w regionalnej rozgłośni.

LINK DO SŁUCHOWISKA