DEPRESJA – WARTO ROZMAWIAĆ

23 lutego corocznie na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Społeczność szkolna ZS nr 2 w Łukowie również włączyła się w obchody tego szczególnego dnia.

Na korytarzu została przygotowana gazetka ścienna z informacjami o chorobie. Natomiast uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w projekcji filmu, dotyczącego problematyki przedsięwzięcia.  Tematyka filmu przyczyniła się do refleksji nad tak ważnym zagadnieniem oraz nad życiem i wartościami. Wychowawcy starszych klas mieli możliwość skorzystania z przygotowanego scenariusza zajęć i prezentacji multimedialnej do wykorzystania na godzinie wychowawczej.

Pomysłodawczyniami działań organizowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją są panie: Emilia Klimiuk, Anita Olszewska i Małgorzata Kintop.