DOPALACZE – „NOWE NARKOTYKI” NIE BĄDŹ OBOJĘTNY!

dopalacze1

Od marca 2015r., w ramach szkolnego programu profilaktyki uzależnień, w Zespole Szkół Nr 2, prowadzone są zajęcia warsztatowe dotyczące DOPALACZY. Celem warsztatów jest przybliżenie uczniom tego czym są dopalacze, jak działają oraz jakie są konsekwencje ich zażywania. Koordynatorkami zajęć są: pedagog szkolny – p. Anita Olszewska oraz psycholog szkolny – p. Elwira Janiak.
   Dopalacze to substancje psychoaktywne, działające podobnie jak narkotyki, pobudzająco lub odurzająco. Są wśród nich substancje pochodzenia naturalnego (zioła z odległych zakątków świata) i produkty syntetyczne. Połączenie w jednym produkcie ziół i chemii typowe w produkcji tych środków – wywołuje nieprzewidywalne reakcje osobnicze. Obok silnego zatrucia organizmu może także skutkować w przyszłości częstszym występowaniem chorób nowotworowych. Dopalacze upośledzają funkcje mózgu. Biorąc narkotyki tracisz zdolność do efektywnego myślenia i nauki.
   Mówisz, że rodzina i przyjaciele są dla Ciebie najważniejsi? – biorąc narkotyki krzywdzisz ich i zawodzisz ich zaufanie.

POPADAJĄC W UZALEŻNIENIE TRACISZ WOLNOŚĆ.