Edukacja leśna – zajęcia terenowe w rezerwacie leśnym „Jata”

5 października 2022r. uczniowie klasy 2TŻ, w ramach przedsięwzięcia „Edukacja leśna”, uczestniczyli w zajęciach terenowych w rezerwacie „Jata”, który znajduje się w pobliżu Żdżar. Celem zajęć było wyrabianie w uczniach wrażliwości na piękno otaczającej przyrody, szacunku do natury, pogłębienie wiedzy na temat rezerwatu „Jata” oraz integracja zespołu klasowego.

Młodzież wędrując ścieżką przyrodniczą zapoznała się z walorami przyrodniczymi rezerwatu leśnego „Jata”, charakteryzującego się wspaniałymi borami jodłowymi, których drzewostan nierzadko liczy 100-150 lat. Na trasie ścieżki przyrodniczej rozmieszczono 16  tablic edukacyjnych pozwalających zrozumieć podstawowe pojęcia z zakresu gospodarki leśnej oraz przybliżających niektóre procesy zachodzące w ekosystemie leśnym.

Uczniowie mieli również okazję zobaczyć budynek Centrum Promocji Drewna, który otrzymał nagrodę w konkursie „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku.” Budynek służy m.in. promocji nowoczesnego, ekologicznego budownictwa drewnianego oraz odnawialnych źródeł energii.