Edukacja prawna w ZS Nr 2

W dniu 12.01.2015r. w naszej szkole odbyły się warsztaty z zakresu edukacji prawnej Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu realizowane w ramach projektu Ministerstwa Sprawiedliwości finansowane ze środków funduszy norweskich i środków krajowych.
   Zajęcia przeprowadził warszawski adwokat Tomasz Romanowski. Omówił zagadnienia funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości w Polsce. W swoim wystąpieniu podjął problem przestępstw popełnianych przez nieletnich oraz przemocy w szkole. Ponadto przedstawił problematykę naruszeń prawa w Internecie, zagrożeń internetowych oraz przestępstw wynikających z nieprzestrzegania prawa autorskiego.
   Koordynatorami spotkania, w którym wzięło udział 31 uczniów z klas I i II technikum, byli p.M.Tomaszewka-Madej i p.G.Dziurdziak.