Inauguracja roku szkolnego 2023/2024 w ZS nr 2 w Łukowie

„Uczenie się jest rzeczą najszlachetniejszą nawet dla serca” – Sofokles

4 września 2023 r., po dwumiesięcznym odpoczynku od obowiązków szkolnych, młodzież wraz z Dyrekcją, nauczycielami i rodzicami, uczestniczyła w inauguracji nowego roku szkolnego 2023/2024. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu państwowego. Jako pierwszy wystąpił Dyrektor Zespołu Szkół nr 2  w Łukowie, życząc wszystkim zebranym wszelkiej pomyślności i sukcesów edukacyjnych. Następnie głos zabrał  przedstawiciel organu prowadzącego - Wicestarosta Powiatu Łukowskiego p. Janusz Kozioł, który skierował przemowę do młodzieży, grona pedagogicznego i rodziców. Zaproszony gość podkreślił ogromne zaangażowanie zarówno władz samorządowych, jak i całych społeczności szkolnych w rozwój edukacji oraz poprawę warunków kształcenia w placówkach oświatowych powiatu łukowskiego. Uczniowie w krótkim montażu słowno-muzycznym upamiętnili poległych  podczas II wojny światowej Polaków. Na zakończenie uroczystości złożyli życzenia nauczycielom. Część artystyczną przygotowały: p. Anna Przeździak i p. Joanna Pucyk.