Klasa I TE na zajęciach na Politechnice Lubelskiej i w Polskiej Akademii Nauk

Klasa I TE na zajęciach
na Politechnice Lubelskiej i w Polskiej Akademii Nauk

W dniu 20 marca 2015 r. uczniowie klasy pierwszej kształcący się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej udali się na wycieczkę do Lublina. Celem wyjazdu był udział w zajęciach na Politechnice Lubelskiej oraz w Polskiej Akademii Nauk. Młodzież pogłębiała swoją wiedzę w trakcie ćwiczeń w Laboratorium Ogniw Fotowoltaicznych oraz Laboratorium Konwersji Energii, gdzie została zapoznana z technologią tworzenia ogniwa fotowoltaicznego. W Polskiej Akademii Nauk uczniowie zapoznali się z procesem produkcji biomasy mikroglonów i jej wykorzystaniem w celach energetycznych.
   Opiekunami wycieczki byli: p. Dariusz Lada i p. Paweł Salamończyk.
  Wyjazd został zorganizowany w ramach realizacji projektu „Szkoły nowych możliwości – modernizacja kształcenia zawodowego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.