Kurs baristyczny

W dniach 19- 20 marca 2015 r uczniowie klas: II TK, III TK i IV TK wzięli udział w profesjonalnym kursie baristycznym przeprowadzonym przez Akademię Sztuki Barmańskiej.
  Podczas kursu prowadzący p. Grzegorz Łebek dokonał charakterystyki kawy, omówił regiony uprawy ziaren oraz sposoby jej wypalania. Młodzież zapoznała się także z budową ekspresu ciśnieniowego, młynka żarnowego oraz zasadami obsługi sprzętu. Następnie odbyły się zajęcia praktyczne, podczas których przyszli bariści uczyli się robienia profesjonalnego espresso oraz tworzenia napojów kawowych. Wiele emocji wzbudziło wśród zainteresowanych ćwiczenie latte art czyli rysunków z mleka na powierzchni kawy. Na zakończenie wszyscy uczniowie, po pomyślnie zdanym egzaminie, otrzymali dyplomy ukończenia kursu.
   Udział młodzieży w profesjonalnym kursie baristycznym zwiększy w przyszłości kwalifikacje przyszłych kelnerów niezbędne podczas ubiegania się o pracę w prestiżowych lokalach gastronomicznych.
    Zajęcia zorganizowali p. Dariusz Olszewski i p. Grzegorz Dziurdziak.