Konkurs Wiedzy o Prawie

19.06.2017 r w 32 uczniów z klas Technikum nr 2 i ZSZ wzięło udział w Konkursie Wiedzy o Prawie zorganizowanym przez p. I. Świć oraz p. J. Pucyk. Celem konkursu była popularyzacja prawa oraz wzmacnianie świadomości prawnej młodzieży. Zestaw zadań konkursowych składał się z 10 pytań z zakresu prawa karnego, cywilnego, administracyjnego. Aż 10 uczniów uzyskało maksymalny wynik – co świadczy o wyrównanym poziomie uczestników. To przedsięwzięcie było podsumowaniem szeregu działań zawartych w Programie „Litera prawa w moim alfabecie”. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w roku szkolnym 2016/2017 w spotkaniu z sędzią Pawłem Mądrym, zwiedzili Sąd Rejonowy w Łukowie, brali udział w obserwacji procesów sądowych. Te cenne inicjatywy przyczyniły się niewątpliwie do pogłębienia wiedzy ze znajomości przepisów prawnych.