Lekcja z Akademią Inspiracji MAKRO

14.12.2022 r. uczniowie klasy 2 TEŻ kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wzięli udział w przedsięwzięciu „Lekcja z Akademią Inspiracji MAKRO”.

Podczas zajęć online odbywających się na temat: „Inżynieria menu” uczniowie poznali sposoby konstruowania karty dań uwzględniające zarówno zasady gastronomiczne, jak i marketingowe. Uczestnicy poszerzyli wiedzę na temat błędów pojawiających się podczas tworzenia menu oraz przekonali się o wadze strony graficznej restauracyjnego jadłospisu.

Udział uczniów ZS nr 2 w tej nietypowej lekcji był możliwy dzięki wieloletniej współpracy naszej szkoły z Akademią Inspiracji Makro.

Nad przebiegiem przedsięwzięcia czuwali: p. D. Olszewski – kierownik szkolenia zawodowego, p. L. Grono i p. E. Krüger – nauczycielki przedmiotów zawodowych w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.