„Mikołajki z DPS”

Tegoroczne „Mikołajki” były naprawdę wyjątkowe! Coroczną tradycję spotkań integracyjnych uczniów Zespołu Szkół nr 2 z podopiecznymi  Domu Pomocy Społecznej w Łukowie, całkowicie zmienił  koronawirus.

Po raz pierwszy od 2000 roku „Mikołajki” były przeprowadzone w zgoła odmiennej formule. Młodzież szkolna spotkała się w szkole bez naszych znajomych z DPS. Przygotowaliśmy dekorację, upominki dla chłopców oraz zaprosiliśmy najważniejszą osobę- Świętego Mikołaja. Tak naprawdę to w tym roku było dwóch Mikołajów. Ten drugi został przekazany na ręce Darka- wychowanka DPS w obecności siostry Anny. Chłopcy otrzymali także świąteczne krawaty, słodycze oraz kosz pełen wierszyków mikołajkowych, napisanych przez uczniów naszej szkoły, przygotowany przez Panią Izabelę Opolską.

Podczas naszych spotkań nie mogło zabraknąć muzyki. W tym roku Pan Grzegorz Dziurdziak nagrał (w sposób zdalny) ze szkolnym zespołem wokalnym kolędę, która zostanie przesłana do zaprzyjaźnionej z nami placówki. A to wszystko działo się 3 grudnia w Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Pragnę z całego serca podziękować uczniom: Małgosi, Arturowi, Bartoszowi z 2 bc,  Kacprowi z 2 th, Gabrysi z 2 tk, Wiktorii z 2 thb, Kubie z 3 wa, Piotrkowi z 3 th, Kacprowi z 4 th oraz Serhiejowi z 4 tk.

Dziękuję także Panu Dyrektorowi Krzysztofowi Oklińskiemu, Radzie Rodziców oraz nauczycielom, którzy wsparli i pomogli mi zorganizować tegoroczne „Mikołajki”.

Damian Zawadzki