„Nie możemy robić rzeczy wielkich, ale możemy robić rzeczy małe z wielką miłością”

Słowa Matki Teresy z Kalkuty stały się inspiracją dla działań Wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu działającego w naszej szkole. Młodzież pod opieką p. Justyny Ostrzyżek podjęła już wiele działań mających na celu pomaganie potrzebującym.
   Jedną z ważniejszych akcji jest zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz Andrzeja Blicharza, który choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Nakrętki można przynosić do p. Justyny Ostrzyżek i p. Bożeny Wiśniewskiej-Gałąski oraz wrzucać do pudeł stojących na korytarzach szkolnych. Od września do grudnia zebraliśmy ok. 70 kg plastikowych nakrętek. Przypominamy, że akcja ta ma charakter konkursowy a jej rozstrzygnięcie odbędzie się w czerwcu 2015 r. Najwięcej nakrętek do tej pory przyniosły następujące osoby: Jacek Wielgosz ( 15 kg), Kinga Sankowska (2 kg), Sebastian Mościcki (2 kg).
   Kolejnym działaniem, które podjęli Wolontariusze było włączenie się w akcję Polacy-Rodakom polegającej na zbiórce i przygotowaniu świątecznych paczek dla polskich dzieci mieszkających na Białorusi i Ukrainie. Zbieraliśmy produkty spożywcze, książki z polską literaturą piękną i zabawki pluszowe. Udało nam się zebrać ok. 5 kg. żywności, 56 maskotek i 29 książek , które przekazaliśmy do biura senatora Stanisława Gogacza, który organizował zbiórkę na terenie naszego powiatu. Koordynatorkami akcji były p. Justyna Ostrzyżek i p. Elwira Janiak.
   Dużą zasługą wolontariuszy jest również włączenie się w ogólnopolską zbiórkę pieniędzy pod hasłem „Góra Grosza”. Trwała ona 2 tygodnie (od 24 listopada do 5 grudnia 2014 r.) i udało nam się zebrać 4327 o wartości ponad 150 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone dla dzieci wychowujących się w domach dziecka, pogotowiach opiekuńczych i w rodzinach zastępczych. Szkolnymi koordynatorkami akcji były p. Justyna Ostrzyżek i p. M. Goławska.
   Uczniowie naszej szkoły podjęli również inne działania mające na celu pomoc potrzebującym. Aktywnie włączyli się w „Światełko Bożonarodzeniowe”, akcję „Bandaż dla Afryki”, a także w integracyjne spotkanie mikołajkowe z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej w Łukowie. O tych akcjach informowaliśmy już wcześniej. Wielu uczniów naszej szkoły zgłosiło się również jako wolontariusze do 23 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
   Zachęcamy wszystkich do tego aby nie byli obojętni na pomaganie i brali udział we wszelkich akcjach w zakresie e-wolontariatu. E-wolontariat to pomaganie innym poprzez Internet i chociaż odbywa się w świecie wirtualnym, przynosi bardzo wymierne korzyści w świecie realnym. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie w gazetkach na korytarzach szkolnych.
   Dziękujemy wszystkim tym, którzy okazują swoje dobre serce i serdecznie zachęcamy do angażowania się w kolejne akcje charytatywne, których będzie jeszcze wiele. Chętni do pracy w Szkolnym Kole Wolontariatu mogą zgłaszać się do opiekuna – p. Justyny Ostrzyżek, a szczegółowe informacje na temat prowadzonych przez nas akcji znajdziecie w gazetkach na korytarzu szkolnym.