Nikotynizm i dopalacze – złodzieje życia

W związku z eskalacją zjawiska zażywania szkodliwych substancji przez młodzież dnia 14 kwietnia 2016 roku w ZS Nr 2 odbyło się spotkanie profilaktyczne pt.: ,,Nikotynizm i dopalacze – złodzieje życia”. Pogadankę przeprowadziła pani Małgorzata Mielczarek- koordynator zespołów medycznych RM Meditrans Siedlce.
   Młodzież naszej szkoły poszerzyła swoją wiedzę na temat skutków zażywania substancji psychoaktywnych, symptomów wskazujących na sięganie przez nastolatków po dopalacze i narkotyki oraz zasad postępowania w przypadku stwierdzenia używania tych środków. Uczniowie obejrzeli film, w którym młodzi ludzie opowiadają o swoim uzależnieniu od dopalaczy a lekarze i terapeuci dzielą się spostrzeżeniami na temat pracy z osobami uzależnionymi. Prelekcja wzbogacona została nagraniami Centrum Powiadamiania Ratunkowego i materiałami wyjazdowymi Zespołów Ratownictwa Medycznego w Siedlcach.
   Spotkanie dla uczniów zorganizowały: p. Elwira Janiak i p. Anita Olszewska.