O cyberbezpieczeństwie w ramach projektu BAKCYL

Czy robimy wystarczająco dużo,
aby poprawić globalny krajobraz bezpieczeństwa IT
                                Kaspersky Lab

Uczniowie z klas: 3 tk, 3 tkg oraz 3 th wzięli udział w zajęciach online dotyczących cyberbezpieczeństwa. Lekcje przeprowadzili wolontariusze Fundacji Warszawskiego Instytutu Bankowości w ramach projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL.
Główne zagadnienia poruszane podczas zajęć dotyczyły: bezpiecznego sposobu korzystania z portali społecznościowych, udostępniania innym danych osobowych, budowania i zarządzania hasłami, bezpiecznego korzystania z urządzeń mobilnych i bankowości elektronicznej. Pojawiły się też przykłady co cyberprzestępca może zrobić z danymi osobowymi i wskazówki jak zachować się w sytuacji, gdy padniemy ofiarą cyberprzestępcy lub zgubimy dokumenty.

Przedsięwzięcie w szkole koordynowała p. Ewa Krüger – nauczyciel przedmiotów zawodowych.