O odpowiedzialności prawnej nieletnich

W dniu 15 stycznia 2015r. przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Łukowie mł. asp. p. Sławomir Niedziółka przeprowadził zajęcia dla uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Nr 2 w Łukowie na temat: ,,Odpowiedzialności prawnej nieletniego w myśl ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich".
   Podczas pogadanki uwagę młodzieży zwrócono na odpowiedzialność prawną nieletnich w zakresie złamania prawa lub niestosowania się do obowiązujących norm społecznych. Uczniowie poznali zakresy pojęć: nieletni, czyn karalny i demoralizacja w rozumieniu prawa. W wystąpieniu szczególnie podkreślono zakres odpowiedzialności za swoje czyny nastolatków i od kiedy są oni traktowani jak osoby dorosłe. Przedstawiono również katalog środków wychowawczych i poprawczych, jakie może zastosować sąd rodzinny i sąd dla nieletnich wobec nieletniego w przypadku łamania obowiązującego prawa. Poruszone zostały również zagadnienia dotyczące agresji i nietolerancji.
   Koordynatorem spotkania była p. Anita Olszewska - pedagog szkolny.