Obchody Dnia Patrona w ZS nr 2

„Wiedza jest największą potęgą i najwznioślejszą godnością”.

A. Świętochowski

28.02.2019r. społeczność szkolna ZS nr 2 w Łukowie uczestniczyła w obchodach Dnia Patrona-Aleksandra Świętochowskiego.W tym dniu odbyło się wiele przedsięwzięć i zmagań konkursowych. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się szczegółowo z najważniejszymi faktami z życia Posła Prawdy, jak również poznać jego twórczość. W ramach tego święta odbył się konkurs poetycki„O laur Aleksandra Świętochowskiego”zorganizowany przez p. J. Pucyk. Zwycięzcami zostali:Kacper Filipczak - kl. II TK oraz Filip Nafalski- kl. III TH. Laureatami konkursu „Patroni Łukowskich Ulic” opracowanego przez p. K. Świderską oraz p. J. Pucyk zostały: Katarzyna Trendak- kl. IV TH, Aleksandra Gajek-kl.IV TK, Edyta Kalińska- kl. III TH. Uczniowie klas I przystąpili do Konkursu o życiu i twórczości Aleksandra Świętochowskiego. Największą znajomością biografii  i twórczości naszego patrona wykazali się:Jakub Ciołek-kl.I TE, Weronika Czajka- kl.I TK, Patryk Łupina-kl.I TE. Laureaci konkursów uzyskali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Nauczyciele języka angielskiego: p. M Goławska oraz p. A.Krasuska -Skiba przygotowały dla uczniów następujące konkurencje: Konkurs na biografię Aleksandra Świętochowskiego  w języku angielskim oraz quiz anglojęzyczny wiedzy o  patronie ph.”Róże Świętochowskiego”. Uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w Międzyklasowych Zawodach Sportowych „O Laur Aleksandra Świętochowskiego” zorganizowanych przez n-li wychowania fizycznego.

Obchody Dnia Patrona koordynowały:p. Agata Krasuska –Skiba i p.J. Pucyk.